Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-05-09

Dr Piotr Stec, ginekolog, członek Królewskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w Londynie jest zdania, że operacje z użyciem taśm są badzo skuteczne w leczeniu ntm, bo aż 85% tego typu operacji eliminuje tę dolegliwość.

2016-05-08

Jakie są wspólne obszary pracy lekarza POZ z lekarzem urologiem w poszczególnych etapach rozpoznania, diagnostyki, leczenia, higieny i refundacji w różnych rodzajach nietrzymania moczu, jak powinien wyglądać efektywny podział ról pomiędzy urologiem a lekarzem POZ w zależności od faktycznych potrzeb pacjenta oraz rola lekarzy obydwu specjalizacji w uzyskaniu optymalnych wyników leczenia nietrzymania moczu będą tematem otwartego bezpłatnego wykładu organizowanego przez Program Prospołeczny „NTM - Normalnie Żyć” oraz Zarząd Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti.

2016-05-05

Zespół bolesnego pęcherza moczowego (ang. bladder pain syndrome, BPS) rozpoznaje się u pacjentów zgłaszających ciągły lub nawracający ból pęcherza, któremu towarzyszy jeden z następujących objawów: ból narastający wraz z napełnianiem się pęcherza lub częstomocz (w ciągu dnia/nocy).

2016-04-29

Opublikowana na stronie Ministerstwa Zdrowia majowa publikacja wykazu leków refundowanych po raz kolejny nie przyniesie pozytywnych zmian dla pacjentów dotkniętych zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB).

2016-04-18

Nadreaktywność pęcherza moczowego (ang. overactive bladder, OAB) jest zespołem wieloobjawowym, w skład którego wchodzą takie symptomy jak parcia naglące, częstomocz, nocturia oraz ucieczki moczu poprzedzone parciem. U większości pacjentów z OAB współistnieje kilka z powyższych objawów, co może przyczyniać się do obniżenia skuteczności pierwszej linii terapii, polegającej na leczeniu behawioralnym, modyfikacji nawyków żywieniowych oraz wykonywaniu ćwiczeń mięśni dna miednicy.

2016-04-16

Z końcem maja pojawia się realna szansa, że trwająca prawie 5 lat walka pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) o możliwość leczenia tego schorzenia bez konieczności wykonywania bezsensownego i sprzecznego z wiedzą medyczną badania urodynamicznego dobiega końca.

2016-04-15

Czym jest badanie urodynamiczne? Kiedy trzeba je wykonać? Jak przebiega? Jakie są jego zalety i wady? Na te i inne pytania, w najnowszym numerze Kwartalnika NTM odpowiada doktor Tadeusz Hessel z Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

2016-04-10

Pęcherz nadreaktywny i nietrzymanie moczu to problem społeczny, na który cierpi ponad 16% ludzi, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dotyka coraz większą grupę społeczeństwa, ale wiele osób go ukrywa, ponieważ problem cały czas okazuje się być, nawet w gabinecie lekarskim, wstydliwy. A przecież obydwa schorzenia można skutecznie leczyć.

2016-04-09

7 kwietnia br. białostocki Szpital MSW gościł urologów z całego świata, którzy uczyli od naszych specjalistów nowych technik przeprowadzania operacji urologicznych. Gościem specjalnym szkolenia był, ceniony serbski urolog, dr Rados Djinovic.
REKLAMA