Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-01-22

Sytuacja pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) w Polsce jest nadal daleka od standardów europejskich. Napotykają oni na utrudnienia w dostępie do specjalistów, rehabilitacji, środków absorpcyjnych i terapii, jak również niedorzeczne przepisy, które nie funkcjonują w innych krajach UE.

2016-01-19

Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia opublikowana została lista leków zagrożonych brakiem dostępności w Polsce, które nie mogą być wywożone za granicę, zgodnie z nowelizacją prawa farmaceutycznego z lipca 2015 r. Na liście, która została opublikowana 5 stycznia br., znalazły się 142 preparaty – w tym leki stosowane w dolegliwości nietrzymania moczu oraz w przypadku raka gruczołu krokowego.

2016-01-15

Raport „Badanie urodynamiczne - doświadczenia pacjentów” przedstawia wnioski z przeprowadzonego wśród członków Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti” badania, dotyczącego doświadczeń pacjentów z problemem nietrzymania moczu, związanych z zastosowaniem i wykonywaniem badania urodynamicznego.

2016-01-14

Szacuje się, że zespół pęcherza nadreaktywnego (ang. overactive bladder, OAB) dotyczy ok. 50-100 mln osób na cały świecie. W Polsce problem ten odnosi się do ok. 2-3 mln osób. Dolegliwość ta dotyka osoby w każdym wieku i występuje z podobną częstotliwością wśród obu płci.

2016-01-13

Wrocławscy neurochirurdzy wszczepili pacjentowi cierpiącemu na problem z trzymaniem moczu i czuciem stymulator, z powodu uszkodzenia stożka rdzenia kręgowego, który przywróci funkcje cewce moczowej. To pierwsza, z tego wskazania, taka operacja w Polsce, której wynikiem będzie tzw. odwracalna modulacja neuronów.

2016-01-11

W Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydgiera w Krakowie ruszy niebawem rozbudowa oddziału ginekologii i położnictwa. W ramach inwestycji powstanie także Małopolskie Centrum Uroginekologii.

2016-01-07

4 stycznia br. Ministerstwo Zdrowia opublikowało petycje, które zostały wystosowane do Ministra Zdrowia przez lekarzy urologów  oraz ginekologów i położników w sprawie zniesienia obowiązku wykonywania badania urodynamicznego jako warunku refundacji leków stosowanych w zespole pęcherza nadreaktywnego (OAB). 

2016-01-04

Dobiegła końca kolejna  kadencja Sejmu i Senatu, skończył się kolejny rok. To czas podsumowań, także działań parlamentarzystów, na rzecz poprawy sytuacji ok. 6 milionowej grupy pacjentów w Polsce z problemem nietrzymaniem moczu (NTM).

2015-12-30

Dostępny jest już najnowszy i ostatni tegoroczny numer Kwartalnika NTM, będący podsumowaniem tematów, odzwierciedlających wydarzenia oraz problemy pacjentów z NTM mijającego roku.
REKLAMA