Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-07-07

Zakończyła się trwająca prawie 5 lat walka pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) o możliwość leczenia bez konieczności wykonywania bezsensownego i sprzecznego z wiedzą medyczną badania urodynamicznego. Od 1 lipca nie jest już ono warunkiem refundacji leków!

 

2016-06-27

W dniu 24 czerwca br. podczas trwającego, 46 Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego w Katowicach, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce wraz z Polskim Towarzystwem Urologicznym, Polskim Towarzystwem Gerontologicznym i Polskim Towarzystwem Ginekologicznym nawiązało współpracę w nowym projekcie pod nazwą Rekomendacje NTM.

2016-06-24

Trwająca prawie 5 lat walka pacjentów cierpiących na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB) o możliwość leczenia tego schorzenia bez konieczności wykonywania bezsensownego i sprzecznego z wiedzą medyczną badania urodynamiczneg,o wkrótce ma szansę dobiec końca.

2016-06-23

8. Światowy Tydzień Kontynencji odbil się szerokim echem w mediach. Portal www.medexpress.pl zwrócił uwagę, na fakt, że problem nietrzymania moczu, ze względu na zmiany demograficzne, wciąż rośnie, a w samej Polsce, gdzie na NTM cierpi 4 mln osób, jest on wciąż jest niewidoczny dla polskiego systemu ochrony zdrowia.

2016-06-23

O 8. Światowym Tygodniu Kontynencji napisał portal www.zdrowie.dziennik.pl. W artykule poruszono m.in. kwestie marnowania pieniędzy podatników w kontekście wciąż wykonywanego badania urodynamicznego warunkującego refundację leków na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB), wówczas gdy, wg wyliczeń AOTMiT, usunięcie badania pozwoliłoby na oszczędności rzędu 15 -16 mln zł rocznie.

2016-06-22

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji, Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti opublikowało najnowszą edycję poradnika dla osób z zespołem OAB (ang. overactive bladder – zespół pęcherza nadreaktywnego).

2016-06-22

Podczas trwającego w dniach 22-24 czerwca br. w Katowicach XVI Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego, odbyła się sesja pacjentów urologicznych.

2016-06-19

Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" przy współpracy z World Federation of Incontinent Patients (WFIP) oraz Programem prospołecznym "NTM - Normalnie Żyć" opublikowało piątą już edycje raportu pod tytułem: "Pacjent z NTM w Systemie Opieki Zdrowotnej 2016". Raport powstał w związku z obchodami Światowego Tygodnia Kontynencji, który w tym roku przypada na okres między 20 a 26 czerwca br.

2016-06-17

W dniach 20-26 czerwca br., już po raz ósmy, będziemy obchodzić Światowy Tydzień Kontynencji (z ang. World Continence Week, WCW). Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na istotę problemu nietrzymania moczu, zainteresowanie tym tematem decydentów oraz mediów, a także edukacja chorych i ich rodzin.
REKLAMA