Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-03-14

W dniu 10 marca br. w sejmie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Pacjentów, na które zostali zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji pacjenckich, wśród których znalazło się m.in. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Stowarzyszenie Trzymajmy się Razem oraz Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti.

2016-03-11

W sejmie trwa debata nad ustawa o bezpłatnych lekach dla osób 75+. Poseł Beata Małecka-Libera zasugerowała wprowadzenie kryterium dochodowego, natomiast minister Radziwiłł upierał się tylko przy kryterium wiekowym, ponieważ, jego zdaniem, dochód nie zawsze odzwierciedla faktyczny status człowieka.

2016-03-02

25 lutego br. Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoich stronach obwieszczenie refundacyjne w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2016r.

2016-02-27

Problem pęcherza nadreaktywnego (OAB, ang. overactive bladder) dotyczy blisko 3 mln Polaków. To mniej więcej tyle, ile choruje na cukrzycę - mówi prof. Tomasz Rechberger, założyciel Sekcji Uroginekologicznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

2016-02-23

Krzysztof Łanda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia opowiedział na interpelację poseł Beaty Małeckiej-Libery w sprawie wsparcia osób z NTM.

2016-02-18

W Polsce wciąż nie ma pełnego dostępu do wszystkich metod leczenia NTM. Wśród osób po 80 r.ż. prawie połowa ma problem z nietrzymaniem moczu i cierpi na nadreaktywność pęcherza.

2016-02-12

Od 2011 roku pacjenci ze Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti” bezskutecznie domagali się usunięcia z przepisów refundacyjnych zapisu, który uzależniał zwrot kosztów farmakologicznego leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) od wykonania badania urodynamicznego.

2016-02-08

Średni czas oczekiwania na wizytę do urologa w Polsce wynosi od 3-6 miesięcy, nawet dla osób z podejrzeniem choroby nowotworowej, ale bez karty DiLO.

2016-02-03

1 lutego 2016 roku, Rada Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydała pozytywną rekomendację dla leku Vesicare we wskazaniu: leczenie pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego.
REKLAMA