Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-09-01

Opublikowana na stronie Ministerstwa Zdrowia wrześniowa publikacja wykazu leków refundowanych podtrzymuje zniesienie wymogu badania urodynamicznego dla pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB), dla substancji leczniczej solifenacyna (lek Vesicare).

2016-08-30

Tylko 50% aptek ma podpisaną umowę z NFZ na sprzedaż refundowanych środków absorbcyjnych. Powodem jest nadmierna biurokracja.

2016-08-25

Neuromodulacja nerwów krzyżowych polega na stałym pobudzaniu impulsami elektrycznymi korzeni grzbietowych nerwów (S3) za pośrednictwem elektrod wprowadzanych do otworów krzyżowych grzbietowych.

2016-08-17

W ciągu kilku ostatnich miesięcy parlamentarzyści złożyli do Ministra Zdrowia szereg interpelacji w sprawie pacjentów z problemem nietrzymania moczu (NTM).

2016-08-08

Opublikowany przez „JAMA Internal Medicine” sondaż wykazał, że nietrzymanie moczu, stolca oraz podtrzymywanie oddychania przy użyciu respiratora dla ciężko chorych są sytuacjami gorszymi od śmierci.

2016-08-01

W Oświadczeniu skierowanym do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła senator Mieczysłw Augustyn poruszył kwestię niewystarczających limitów środków absorbcyjnych dla osób zmagających się z problemem NTM, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób chorych, sędziwych i niepełnosprawnych.

2016-07-21

20 czerwca 2016 r. w hotelu Golden Tulip w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti”. Konferencja stanowiła inaugurację obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji (World Continence Week), obchodzonego w Polsce już po raz ósmy. Podczas konferencji, refleksji poddano trudności i ograniczenia w diagnostyce, leczeniu i dostępie do środków absorpcyjnych, którym obecnie muszą stawiać czoła pacjenci zmagający się z NTM w Polsce, wynikające między innymi z obowiązujących regulacji prawnych i systemu refundacji. Analizowano także propozycje rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia chorych.

2016-07-18

58% mężczyzn po 50. roku życia problemy urologiczne leczy na własną rękę. 78% korzysta z dostępnych bez recepty preparatów ziołowych, które często nie przynoszą pożądanych skutków.

2016-07-15

Na łamach Pulsu Medycyny ukazał się artykuł, w którym lekarze rodzinni oraz ginekolodzy wypowiadają się na temat poprawy skutków leczenia NTM w przypadku poszerzenia zakresu refundacji dostępnych na rynku leków na to schorzenie.
REKLAMA