Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-04-18

Nadreaktywność pęcherza moczowego (ang. overactive bladder, OAB) jest zespołem wieloobjawowym, w skład którego wchodzą takie symptomy jak parcia naglące, częstomocz, nocturia oraz ucieczki moczu poprzedzone parciem. U większości pacjentów z OAB współistnieje kilka z powyższych objawów, co może przyczyniać się do obniżenia skuteczności pierwszej linii terapii, polegającej na leczeniu behawioralnym, modyfikacji nawyków żywieniowych oraz wykonywaniu ćwiczeń mięśni dna miednicy.

2016-04-16

Z końcem maja pojawia się realna szansa, że trwająca prawie 5 lat walka pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) o możliwość leczenia tego schorzenia bez konieczności wykonywania bezsensownego i sprzecznego z wiedzą medyczną badania urodynamicznego dobiega końca.

2016-04-15

Czym jest badanie urodynamiczne? Kiedy trzeba je wykonać? Jak przebiega? Jakie są jego zalety i wady? Na te i inne pytania, w najnowszym numerze Kwartalnika NTM odpowiada doktor Tadeusz Hessel z Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

2016-04-10

Pęcherz nadreaktywny i nietrzymanie moczu to problem społeczny, na który cierpi ponad 16% ludzi, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dotyka coraz większą grupę społeczeństwa, ale wiele osób go ukrywa, ponieważ problem cały czas okazuje się być, nawet w gabinecie lekarskim, wstydliwy. A przecież obydwa schorzenia można skutecznie leczyć.

2016-04-09

7 kwietnia br. białostocki Szpital MSW gościł urologów z całego świata, którzy uczyli od naszych specjalistów nowych technik przeprowadzania operacji urologicznych. Gościem specjalnym szkolenia był, ceniony serbski urolog, dr Rados Djinovic.

2016-04-04

Specjaliści twierdzą, że zrównoważona dieta może pomóc albo zaszkodzić naszemu pęcherzowi.

2016-04-04

Dr Grzegorz Południewski, ginekolog i położnik, na łamach Świata Zdrowia, opowiedział o nietrzymaniu moczu i innych dolegliwościach kobiecych związanych ze zmianami w gospodarce hormonalnej.

2016-03-18

Od 20 lat w Europie stosuje się neuromodulację krzyżową w leczeniu zaburzeń funkcjonowania dolnych dróg moczowych. W Polsce neuromodulacja wciąż nie jest refundowana.

2016-03-16

- Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za niektóre pieluchomajtki nawet dziesięć złotych, gdy w supermarketach sztukę można dostać za dwa lub trzy złote – powiedział wiceminister Krzysztof Łanda na łamach „Menedżera Zdrowia”. Stwierdził, że zamierza z tym skończyć i nawet wie jak to zrobić. Recepta na przytoczona „rozrzutność” maja być tzw. „zakupy centralne”.
REKLAMA