Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-05-31

Polscy urolodzy są najlepszymi fachowcami w Europie. Stanowią najliczniejszą grupę specjalistów z prestiżowym tytułem EBU (European Board of Technology), a jest ich aż 600.

2016-05-24

Zastosowanie wyrobów medycznych do indywidualnego zaopatrzenia w procesie leczenia wynika przede wszystkim z potrzeby zastąpienia utraconych narządów, poprawy możliwości funkcjonalnych, czy też zaspokojenia potrzeb społecznych. Każda niepełnosprawność, zarówno czasowa, jak i trwała, ma bowiem wymiar biologiczny, osobisty i społeczny, związany z szeroko pojętymi kosztami leczenia i opieki.

2016-05-15

23 maja 2016 r., w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego przy ulicy Miodowej 14 w Warszawie, odbędzie się konferencja pt. "Wyroby medyczne do zaopatrzenia indywidualnego - jak poprawić jakość i dostępność?".

2016-05-14

10 maja 2016 roku, podczas posiedzenia Dialogu dla Zdrowia, przedstawicielka Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji, pani Dyrektor Kamila Malinowska, wypowiedziała się na temat zapisu dotyczącego badania urodynamicznego jako warunku uzyskania refundacji na pęcherz nadreaktywny (OAB).

2016-05-12

Dnia 10 maja w Ministerstwie Zdrowia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Dialogu dla Zdrowia. W spotkaniu uczestniczyła przedstawicielka Stowarzyszenia UroConti, prezes oddziału warszawskiego, p. Elżbieta Żukowska. Jednym z poruszonym przez reprezentantkę UroConti tematów była możliwość udostępnienia polskim pacjentom refundowanej procedury neuromodulacji krzyżowej.

2016-05-09

Dr Piotr Stec, ginekolog, członek Królewskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w Londynie jest zdania, że operacje z użyciem taśm są badzo skuteczne w leczeniu ntm, bo aż 85% tego typu operacji eliminuje tę dolegliwość.

2016-05-08

Jakie są wspólne obszary pracy lekarza POZ z lekarzem urologiem w poszczególnych etapach rozpoznania, diagnostyki, leczenia, higieny i refundacji w różnych rodzajach nietrzymania moczu, jak powinien wyglądać efektywny podział ról pomiędzy urologiem a lekarzem POZ w zależności od faktycznych potrzeb pacjenta oraz rola lekarzy obydwu specjalizacji w uzyskaniu optymalnych wyników leczenia nietrzymania moczu będą tematem otwartego bezpłatnego wykładu organizowanego przez Program Prospołeczny „NTM - Normalnie Żyć” oraz Zarząd Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti.

2016-05-05

Zespół bolesnego pęcherza moczowego (ang. bladder pain syndrome, BPS) rozpoznaje się u pacjentów zgłaszających ciągły lub nawracający ból pęcherza, któremu towarzyszy jeden z następujących objawów: ból narastający wraz z napełnianiem się pęcherza lub częstomocz (w ciągu dnia/nocy).

2016-04-29

Opublikowana na stronie Ministerstwa Zdrowia majowa publikacja wykazu leków refundowanych po raz kolejny nie przyniesie pozytywnych zmian dla pacjentów dotkniętych zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB).
REKLAMA