Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2015-01-23
Naukowcy oraz studenci opolskiego i wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego razem z opolskimi placówkami medycznymi prowadzą projekt badawczy pod przewodnictwem dr Tomasza Halskiego. Celem badań jest zdefiniowanie biomechanicznych i patobiomechanicznych mechanizmów funkcjonowania mięśni miednicy u osób w różnym wieku w kontekście problemów z nietrzymaniem moczu (NTM).
2015-01-14

Neuromodulacja krzyżowa (SNM) ma ustalony profil bezpieczeństwa i zapewnia skuteczną, odwracalna, przynoszącą długotrwały efekt, terapię przewlekłych, trudnych w leczeniu zaburzeń narządów miednicy i dolnego odcinka układu moczowego, u pacjentów w przypadku których leczenie zachowawcze było nieskuteczne.

2015-01-08

Podanie toksyny botulinowej typu A w przypadku leczenia nietrzymania moczu jest metodą nieinwazyjną i odwracalną. Terapia z zastosowaniem tego leku w grupie chorych z naglącym nietrzymaniem moczu przynosi bardzo dobre wyniki leczenia i powoduje istotną poprawę jakości życia.

2014-12-23
Na stronie Rzecznika Praw obywatelskich pojawił się komunikat ws. wprowadzania przez wojewódzkie oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia okresowych list oczekujących na potwierdzenie i realizację zleceń na zaopatrzenie w wybrane wyroby medyczne wydawane na zlecenie.
2014-12-22

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia - Piotr Warczyński, poinformował, iż obecnie oczekuje na stanowisko Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w kwestii terminu możliwego finansowania świadczenia neuromodulacji krzyżowej.

2014-12-18
W dniu 17.12.2014 na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się projekt zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie 1 stycznia 2015 r. W stosunku do poprzedniej listy refundacyjnej w projekcie pojawiło się 89 nowych produktów. Natomiast obwieszczeniu nie znajdzie się 29 produktów obecnych w poprzednim wykazie.
2014-12-12

11 grudnia br. w Sejmie RP po raz pierwszy został zaprezentowany oficjalny projekt ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym autorstwa Grupy Roboczej pod przewodnictwem senatora Mieczysława Augustyna, przewodniczącego Senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

2014-12-05

Zapraszam do lektury grudniowego numeru kwartalnika NTM, w którym przeczytamy m.in. o toksynie botulinowej, wykorzystwyanej w terapii pęcherza nadreaktywnego, rekomendowanej pacjentom, u których modyfikacje stylu życia i standardowa terapia wiązała się ze zbyt dotkliwymi skutkami ubocznymi.

2014-11-24

17 listopada odbyło się 40 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostało m.in. przygotowane stanowisko i opinia w sprawie leku Betmiga (mirabegron) we wskazaniu: II linia farmakologicznego leczenia objawów zespołu pęcherza nadreaktywnego u dorosłych chorych, uprzednio leczonych lekami antymuskarynowymi.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA