Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-09-20

Wywiad z prof. dr hab. med. Katarzyną Wieczorowską – Tobis, przewodniczącą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Skrócona wersja wywiadu ukaże się we wrześniowym numerze Kwartalnika NTM.

2016-09-19

Problemy z prostatą nękają co czwartego mężczyznę po 40 i co drugiego po 50 roku życia, a rak prostaty jest obecnie drugim (po raku płuca) najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn w Polsce.

2016-09-19

Jest wiele do zrobienia w obszarze poprawy jakości opieki nad pacjentem z nietrzymaniem moczu. Polskie pielęgniarki mają do dyspozycji pełen wachlarz środków pomocniczych, ale nie zawsze wiedzą, jak efektywnie z nich korzystać i jakie są między nimi różnice. Dlatego potrzebne jest wprowadzenie standardów postępowania oraz kompleksowa edukacja w tym zakresie. Takie są wnioski ze zorganizowanej w połowie września w ramach XIII Kongresu Pielęgniarek Polskich sesji „Profilaktyka, diagnostyka, leczenie i higiena pacjenta z NTM”.

2016-09-16

Polskie Towarzystwo Urologiczne zaprezentowało stanowisko w sprawie konieczności wprowadzenia pilnych zmian w urologii (rok 2016).

2016-09-14

Problem nietrzymania moczu występuje nawet u połowy kobiet w ciąży. Powiększająca się macica uciska pęcherz moczowy, a rozluźnione przez hormony mięśnie zwieraczy cewki nie potrafią powstrzymać wypływu cieczy. U większości pań wysiłkowe nietrzymanie moczu mija samoistnie po porodzie, jednak niekiedy się utrzymuje i świadczy o infekcji pęcherza.

2016-09-12

Pacjenci korzystający z wyrobów medycznych czekają z obawą na ostateczną wersję projektu ustawy regulującej kwestie związane z ich refundacją. Małopolski Sejmik Organizacji Osób Niepełnosprawnych spotkał się niedawno w tej sprawie z wiceministrem zdrowia Krzysztofem Łandą.

2016-09-06

Problem nietrzymania moczu dotyka jednego na czterech mężczyzn po 40. roku życia. Jeśli mężczyzna zarówno w ciągu dnia, jak i nocą, bardzo często udaje się do toalety oraz unika dłuższego przebywania poza domem, być może cierpi z powodu naglącego nietrzymania moczu.

2016-09-05

Neuromodulacja nerwów krzyżowych jest zabiegiem bezpiecznym i przynosi naukowo udowodnią korzyść u chorych z zaburzeniami mikcji, u których leczenie farmakologiczne i zabiegowe nie przyniosło poprawy. Dlaczego w Polsce wciąż nie wykonuje się tego zabiegu? Dlaczego polscy pacjenci jej potrzebują i co możemy zyskać oferując zabieg neuromodulacji w Polsce, w najnowszym numerze Kwartalnika NTM pisze Monika Gackiewicz.

2016-09-01

Nowym konsultantem krajowym w dziedzinie urologii został dr hab. n. med. Artur A. Antoniewicz. Zastąpił na tym stanowisku prof. Marka Sosnowskiego.
REKLAMA