Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2015-03-10

„Polskich kobiet portret prawdziwy, czyli pacjentki z OAB z terapeutycznej próżni” – pod takim hasłem 5 marca odbyło się spotkanie odnośnie leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego, w którym wzięły udział prof. Ewa Barcz, posłanka Bożena Szydłowska oraz Teresa Bodzak ze Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti.

2015-03-05
W najbliższy piątek, Śląski Uniwersytet Medyczny we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Urzędem Miasta w Katowicach organizują obchody dnia kobiet. W ramach tej inicjatywy w Centrum Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach przy ul. Medyków 12c, każda z zaineresowanych pań będzie mogła skorzystać z bezpłatnych porad lekarza czy badań profilaktycznych.
2015-03-04

Toksyna botulinowa typu A (popularnie nazywana botoksem) jest jednym z najbardziej nowoczesnych leków stosowanych we współczesnej medycynie. Botoks powoduje blokowanie acetylocholiny, pełniącej funkcję neuroprzekaźnika między mięśniami a mózgiem.

2015-02-25

8 września 2014 r. Agencja Oceny Technologii Medycznych wydała rekomendację w sprawie zakwalifikowania świadczenia: „Neuromodulacja krzyżowa w leczeniu zaburzeń czynności dolnych dróg moczowych”, jako świadczenia gwarantowanego, w zakresie leczenia szpitalnego. Niestety, w dalszym ciągu nie jest to zabieg refundowany.

2015-02-16

Resort zdrowia opublikował projekt zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie 1 marca 2015 roku. W porównaniu do XIX obwieszczenia, obowiązującego od 1 stycznia 2015 r., projekt XX obwieszczenia refundacyjnego zawiera 66 nowych produktów.

2015-02-12

11 lutego 2015 r. obchodzony był Światowy Dzień Chorego, z tej okazji w Ministerstwie Zdrowia we wtorek odbyło się IX Forum Liderów Organizacji Pacjentów, którego głównym elementem była debata z przedstawicielami władzy.

2015-02-10

Zachęcamy do przekazania 1% na Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, organizację wspierającą osoby z problemem nietrzymania moczu (NTM).

2015-02-02

Leczenie botoksem stosowane jest u osób, u których nietrzymanie moczu jest spowodowane nadaktywnością pęcherza moczowego. Głównie zalecany jest dla pacjentów, u których problem powstał na skutek urazów neurologicznych np. po stabilnych urazach rdzenia kręgowego poniżej odcinka szyjnego oraz u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.

2015-01-27

Na zespół pęcherza nadreaktywnego może cierpieć nawet 4-5 mln. Polaków. Tylko jedna trzecia z nich ma odwagę powiedzieć o swoim problemie lekarzowi. Wstyd i brak pomocy prowadzą do wykluczenia wielu tych osób z życia społecznego, a nawet do depresji.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA