Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-11-17

W najnowszych badaniach szwedzkich nad problemem nietrzymania moczu, przeprowadzonych z udziałem kobiet, które nie rodziły, okazało się, że jedna na pięć uczestniczek powyżej 45 roku życia doświadcza tego wstydliwego problemu.

2016-11-13

Urszula Wójtowicz, doktorantka UJ, prowadzi pionierski projekt łączący terapię, profilaktykę i telemedycynę w zakresie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu u młodych kobiet pod nazwą Co trzecia.

2016-11-04

Co trzecia kobieta ma problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Fundacja Force Feminite i Stowarzyszenie BuggyGym podejmuje się prozdrowotnego wyzwania w kampanii "Co trzecia”, której celem jest pokreślenie roli mięśni dna miednicy w życiu kobiety, edukowanie oraz promowanie profilaktyki.

2016-10-30

Osoby ze stwardnieniem rozsianym (SM) oraz pacjenci z urazami rdzenia kręgowego to duża grupa chorych z problemem pęcherza neurogennego. Zaburzenia w działaniu pęcherza i zwieraczy to jeden z pierwszych objawów SM u co piątego chorego.

2016-10-29

Krzysztof Łanda przedstawił zmiany w finansowaniu wyrobów medycznych, także główne cele nowelizacji ustawy refundacyjnej i narzędzia, jakimi będą osiągane.

2016-10-28

NFZ refunduje środki absorpcyjne tylko wtedy, gdy nietrzymanie moczu współistnieje z inną chorobą, np. onkologiczną czy stwardnieniem rozsianym, a pomija osoby z nietrzymaniem moczu wysiłkowym oraz nadreaktywnością pęcherza.

2016-10-25

Z artykułu lek. med. Tadeusza Hessela z Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z 3 nr Kwartalnika NTM dowiemy się jakie są alternatywne metody leczenia pęcherza nadreaktywnego w przypadku gdy zawodzi farmakoterapia.

2016-10-23

NTM najczęściej występuje wśród kobiet; ok. 80% pań po naturalnym porodzie ma uszkodzone mięśnie dna miednicy, z czego u 35-50 proc. rozwiną się objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Dolegliwość ta dotyka 60-70 proc. pań po 60 roku życia.

2016-10-19

Cztery towarzystwa naukowe wyszły z inicjatywą wypracowania wytycznych dotyczących postępowania z chorymi cierpiącymi na nietrzymanie moczu.
REKLAMA