Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-08-08

Opublikowany przez „JAMA Internal Medicine” sondaż wykazał, że nietrzymanie moczu, stolca oraz podtrzymywanie oddychania przy użyciu respiratora dla ciężko chorych są sytuacjami gorszymi od śmierci.

2016-08-01

W Oświadczeniu skierowanym do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła senator Mieczysłw Augustyn poruszył kwestię niewystarczających limitów środków absorbcyjnych dla osób zmagających się z problemem NTM, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób chorych, sędziwych i niepełnosprawnych.

2016-07-21

20 czerwca 2016 r. w hotelu Golden Tulip w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti”. Konferencja stanowiła inaugurację obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji (World Continence Week), obchodzonego w Polsce już po raz ósmy. Podczas konferencji, refleksji poddano trudności i ograniczenia w diagnostyce, leczeniu i dostępie do środków absorpcyjnych, którym obecnie muszą stawiać czoła pacjenci zmagający się z NTM w Polsce, wynikające między innymi z obowiązujących regulacji prawnych i systemu refundacji. Analizowano także propozycje rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia chorych.

2016-07-18

58% mężczyzn po 50. roku życia problemy urologiczne leczy na własną rękę. 78% korzysta z dostępnych bez recepty preparatów ziołowych, które często nie przynoszą pożądanych skutków.

2016-07-15

Na łamach Pulsu Medycyny ukazał się artykuł, w którym lekarze rodzinni oraz ginekolodzy wypowiadają się na temat poprawy skutków leczenia NTM w przypadku poszerzenia zakresu refundacji dostępnych na rynku leków na to schorzenie.

2016-07-07

Zakończyła się trwająca prawie 5 lat walka pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) o możliwość leczenia bez konieczności wykonywania bezsensownego i sprzecznego z wiedzą medyczną badania urodynamicznego. Od 1 lipca nie jest już ono warunkiem refundacji leków!

 

2016-06-27

W dniu 24 czerwca br. podczas trwającego, 46 Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego w Katowicach, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce wraz z Polskim Towarzystwem Urologicznym, Polskim Towarzystwem Gerontologicznym i Polskim Towarzystwem Ginekologicznym nawiązało współpracę w nowym projekcie pod nazwą Rekomendacje NTM.

2016-06-24

Trwająca prawie 5 lat walka pacjentów cierpiących na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB) o możliwość leczenia tego schorzenia bez konieczności wykonywania bezsensownego i sprzecznego z wiedzą medyczną badania urodynamiczneg,o wkrótce ma szansę dobiec końca.

2016-06-23

8. Światowy Tydzień Kontynencji odbil się szerokim echem w mediach. Portal www.medexpress.pl zwrócił uwagę, na fakt, że problem nietrzymania moczu, ze względu na zmiany demograficzne, wciąż rośnie, a w samej Polsce, gdzie na NTM cierpi 4 mln osób, jest on wciąż jest niewidoczny dla polskiego systemu ochrony zdrowia.
REKLAMA