Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2015-05-07
Majowa publikacja spisu leków refundowanych po raz kolejny nie przyniesie pozytywnych zmian dla pacjentów dotkniętych OAB. Chociaż na majowej liście znalazło się 68 nowych pozycji, i tym razem nie pojawiły się żadne nowości, które pomogłyby w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego.
2015-04-23

Resort zdrowia opublikował projekt zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie 1 maja 2015 roku. W porównaniu do obwieszczenia refundacyjnego obowiązującego od 1 marca 2015 roku, projekt nowego obwieszczenia zawiera 68 nowych produktów, będących jednak odpowiednikami produktów dotychczas refundowanych.

2015-04-20

Toksynę botulinową typu A, popularnie zwaną botoksem, stosuje się u pacjentów z nadreaktywnością pęcherza w sytuacji, gdy leki przyjmowane w tzw. terapii I rzutu nie działają, bądź gdy chory nie może podjąć terapii farmakologicznej.

2015-04-13
Neuromodulacja nerwów krzyżowych jest uznaną na całym świecie metodą leczenia nietrzymania moczu, stosowaną w przypadku, gdy leczenie farmakologiczne, a także iniekcje toksyny botulinowej do ściany pęcherza, nie przynoszą rezultatu. Jest to bezpieczna i skuteczna metoda leczenia ciężkich postaci nietrzymania moczu, umożliwiająca pacjentom normalne funkcjonowanie.
2015-04-09
Jak przekonują eksperci, konieczność wykonania badania urodynamicznego przez pacjentów cierpiących na zespół pęcherza nadreaktywnego, w Polsce wciąż stanowiąca warunek uzyskania refundacji leków, jest absurdalnym i niekorzystnym ekonomicznie wymogiem.
2015-04-06
Międzynarodowe Towarzystwo Kontynencji (ICS) ogłosiło konkurs dla lekarzy-członków ICS, szczególnie pochodzących z krajów mniej rozwiniętych ekonomicznie. Lekarze aplikujący mogą ubiegać się o uczestnictwo w 1-3-miesięcznym programie stażowym w zakresie badań urodynamicznych, neurourologii lub o staż kliniczny.
2015-04-03
Centrum Medyczne „Żelazna” w Warszawie otwiera grupowe ćwiczenia w ramach rehabilitacji mięśni dna miednicy i terapii zachowawczej. Zajęcia mają na celu usprawnienie i wzmocnienie przepony miednicy i przepony moczowo-płciowej. Nie zabraknie również ogólnie usprawniających ćwiczeń całego ciała.
2015-04-01
Senator Mieczysław Augustyn i prof. Piotr Błędowski – inicjatorzy projektu ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym, zostali tegorocznymi laureatami konkursu „Wielka Osobowość Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. W gronie zwycięzców znalazła się również prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
2015-03-19

Rok 2014 był rokiem, w którym odnotowano wyraźny spadek NFZ na refundację leków. Wejście w życie ustawy refundacyjnej i związane z nią oszczędności w bardzo znikomym stopniu przełożyły się na dostęp do nowoczesnych terapii.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA