Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-09-14

Problem nietrzymania moczu występuje nawet u połowy kobiet w ciąży. Powiększająca się macica uciska pęcherz moczowy, a rozluźnione przez hormony mięśnie zwieraczy cewki nie potrafią powstrzymać wypływu cieczy. U większości pań wysiłkowe nietrzymanie moczu mija samoistnie po porodzie, jednak niekiedy się utrzymuje i świadczy o infekcji pęcherza.

2016-09-12

Pacjenci korzystający z wyrobów medycznych czekają z obawą na ostateczną wersję projektu ustawy regulującej kwestie związane z ich refundacją. Małopolski Sejmik Organizacji Osób Niepełnosprawnych spotkał się niedawno w tej sprawie z wiceministrem zdrowia Krzysztofem Łandą.

2016-09-06

Problem nietrzymania moczu dotyka jednego na czterech mężczyzn po 40. roku życia. Jeśli mężczyzna zarówno w ciągu dnia, jak i nocą, bardzo często udaje się do toalety oraz unika dłuższego przebywania poza domem, być może cierpi z powodu naglącego nietrzymania moczu.

2016-09-05

Neuromodulacja nerwów krzyżowych jest zabiegiem bezpiecznym i przynosi naukowo udowodnią korzyść u chorych z zaburzeniami mikcji, u których leczenie farmakologiczne i zabiegowe nie przyniosło poprawy. Dlaczego w Polsce wciąż nie wykonuje się tego zabiegu? Dlaczego polscy pacjenci jej potrzebują i co możemy zyskać oferując zabieg neuromodulacji w Polsce, w najnowszym numerze Kwartalnika NTM pisze Monika Gackiewicz.

2016-09-01

Nowym konsultantem krajowym w dziedzinie urologii został dr hab. n. med. Artur A. Antoniewicz. Zastąpił na tym stanowisku prof. Marka Sosnowskiego.

2016-09-01

Opublikowana na stronie Ministerstwa Zdrowia wrześniowa publikacja wykazu leków refundowanych podtrzymuje zniesienie wymogu badania urodynamicznego dla pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB), dla substancji leczniczej solifenacyna (lek Vesicare).

2016-08-30

Tylko 50% aptek ma podpisaną umowę z NFZ na sprzedaż refundowanych środków absorbcyjnych. Powodem jest nadmierna biurokracja.

2016-08-25

Neuromodulacja nerwów krzyżowych polega na stałym pobudzaniu impulsami elektrycznymi korzeni grzbietowych nerwów (S3) za pośrednictwem elektrod wprowadzanych do otworów krzyżowych grzbietowych.

2016-08-17

W ciągu kilku ostatnich miesięcy parlamentarzyści złożyli do Ministra Zdrowia szereg interpelacji w sprawie pacjentów z problemem nietrzymania moczu (NTM).
REKLAMA