Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-12-03

Im wcześniej zostanie wykryty rak stercza, tym lepiej, gdyż od stopnia jego zaawansowania zależą możliwości leczenia i długość czasu dobrej jakości życia z tą chorobą. W listopadzie trwa w Polsce społeczna kampania "Movember" przypominająca j panom, by lepiej zadbali o swoje męskie zdrowie.

 

2016-12-02

Przyczyny nietrzymania moczu mogą być różne. Może być ono spowodowane nadpobudliwością mięśni pęcherza, chorobami układu nerwowego, osłabieniem mięśni dna miednicy. Proste zmiany w diecie mogą pomóc zapanować nad problemem.

2016-11-29

Bez nowoczesnych leków i metod operacyjnych polscy pacjenci z rakiem prostaty nie mogą liczyć na optymalne leczenie. Nowoczesne leki na to schorzenie mogą przedłużyć życie chorego nawet o 56 miesięcy.

2016-11-27

W ramach interpelacji poselskich poseł Beaty Małeckiej-Libery (PO) oraz posła Marka Rucińskiego (Nowoczesna.), skierowanych do Ministra Zdrowia w lipcu bieżącego roku, poruszony został temat dostępności polskich pacjentów do nowoczesnych terapii w leczeniu nietrzymania moczu – zarówno neuromodulacji nerwów krzyżowych dla pacjentów cierpiących na ciężkie postacie NTM, jak i substancji leczniczych nowej generacji – np. mirabegonu, darifenacyny, dla pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego. Obecnie, pacjenci w Polsce nie mogą skorzystać z refundacji neuromodulacji nerwów krzyżowych, natomiast na liście leków refundowanych znajdują się leki zawierające tylko dwie substancje lecznicze – tolterodynę i solifenacynę.

2016-11-24

Movember to międzynarodowa akcja mająca na celu przełamanie tabu na temat męskich nowotworów. W Polsce organizowana jest już po raz trzeci przez Fundację Kapitan Światełko.

2016-11-23

Nietrzymanie moczu to częsta przypadłość kobiet w okresie menopauzy. Wynika ze zmian hormonalnych zachodzących w tym okresie. Problem ten występuje u ponad połowy pań między 45. a 60. rokiem życia. Schorzenie polega na niekontrolowanym popuszczaniu moczu w trakcie wysiłku. Może zdarzyć się również w czasie kichania, śmiechu czy chodzenia. Nietrzymanie moczu to nie tylko problem natury zdrowotnej.

2016-11-21

Rak prostaty zaraz po raku płuc, jest nowotworem, na który mężczyźni w Polsce zapadają najczęściej. W ciągu ostatnich 30 lat zachorowalność na ten rodzaj nowotworu zwiększyła się niemal czterokrotnie.

2016-11-20

Wiele kobiet sądzi, że nietrzymanie moczu jest nieodłącznym objawem starzenia się. Duża część z nich z powodu dolegliwości rezygnuje ze współżycia, spotkań towarzyskich, a nawet wychodzenia z domu na dłużej. A przecież nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć.

2016-11-18

Projektowana ustawa dla wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie oraz wyrobów medycznych stosowanych w ramach pozostałych świadczeń gwarantowanych wprowadza mechanizm refundowania analogiczny jak dla leków.
REKLAMA