Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-09-30

Lekarze z Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Szczecina, Poznania, Piły i Nowej Soli spotkają się ze specjalistą ds. leczenia schorzeń cewki moczowej, brytyjskim ekspertem, dr Richardem Inmanem.

2016-09-28

Urologia, profilaktyka, muzyka i sztuka. W Krakowie już po raz kolejny odbędzie się festiwal KultUro – wydarzenie, które dzięki swojej nietypowej formule pozwala zerwać z negatywnym stereotypem, jaki ciąży nad wykrywaniem i leczeniem chorób urologicznych.

2016-09-26

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie wprowadza brachyterapię w terapii raka prostaty. Ta nowoczesna metoda leczenia pozwala leczyć chorego bezoperacyjnie.

2016-09-25

W dniach od 26 września do 1 października 2016 roku, odbędzie się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Urologicznego. Ta coroczne święto jest inicjatywą Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU – European Association of Urology), które skupia lekarzy urologów z całej Europy, w tym z Polski.

2016-09-22

Dr Michał Sutkowski, Prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w „dzień dobry TVN” opowiadał o problemie nietrzymania moczu.

2016-09-20

Wywiad z prof. dr hab. med. Katarzyną Wieczorowską – Tobis, przewodniczącą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Skrócona wersja wywiadu ukaże się we wrześniowym numerze Kwartalnika NTM.

2016-09-19

Problemy z prostatą nękają co czwartego mężczyznę po 40 i co drugiego po 50 roku życia, a rak prostaty jest obecnie drugim (po raku płuca) najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn w Polsce.

2016-09-19

Jest wiele do zrobienia w obszarze poprawy jakości opieki nad pacjentem z nietrzymaniem moczu. Polskie pielęgniarki mają do dyspozycji pełen wachlarz środków pomocniczych, ale nie zawsze wiedzą, jak efektywnie z nich korzystać i jakie są między nimi różnice. Dlatego potrzebne jest wprowadzenie standardów postępowania oraz kompleksowa edukacja w tym zakresie. Takie są wnioski ze zorganizowanej w połowie września w ramach XIII Kongresu Pielęgniarek Polskich sesji „Profilaktyka, diagnostyka, leczenie i higiena pacjenta z NTM”.

2016-09-16

Polskie Towarzystwo Urologiczne zaprezentowało stanowisko w sprawie konieczności wprowadzenia pilnych zmian w urologii (rok 2016).
REKLAMA