Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-01-10

W najnowszym numerze Kwartalnika NTM znalazł się artykuł zespołu ekspertów na temat wytycznych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).

2017-01-09

Organizacje pacjenckie od lat zabiegają o poszerzenie zakresu terapii stosowanych w zespole pęcherza nadreaktywnego, wskazując na ograniczony dostęp chorych zarówno do leków nowej generacji, jak i nowoczesnych metod zabiegowych.

2017-01-06

NTM nie powinien być tematem tabu – o tym oraz jak sobie z nim radzić, na łamach portalu www.byczdrowym.pl opowiedział dr hab. n. med. Jakub Dobruch, Kierownik Kliniki Urologii Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

2017-01-05

Ustawa o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych utknęła w Komitecie Stałym Rady Ministrów. Wstrzymuje je CBA, które zarzuca ustawie brak ogólnego kryterium jakości wyrobów medycznych. Problem w tym, ze trudno je sformuować dla blisko 300 tys. różnych wyrobów.

2017-01-04

Polscy pacjenci z nowotworem prostaty wciąż nie mają równych szans w leczeniu tego schorzenia w porównaniu z pacjentami z Europy Zachodniej.

2016-12-21

We wtorek do Caritasu działającego przy kościele pw. Św. Maksymiliana Kolbego trafił transport 50 kartonów.- pieluchomajtek, wkładek, chusteczek, majtek chłonnych i podkładów. Pomysłodawcami akcji wspierającej Caritas była Urszula Pastuła i Michał Sutkowski.

2016-12-18

Ministerstwo Zdrowia przekonuje, że wprowadza zmiany, które dadzą pacjentowi możliwość wyboru lepszych wyrobów medycznych.

2016-12-16

Zdaniem części lekarzy eksperymentalna metoda leczenia nietrzymania moczu z użyciem lasera ma wątpliwą skuteczność. Dlatego ostrzegają przed jej stosowaniem. W Krakowie oferuje ją jednak kilkanaście ośrodków.

2016-12-04

Nietrzymanie moczu można skutecznie wyleczyć. Jednak większość osób wstydzi się mówić o nietrzymaniu moczu z bliskimi, a nawet z lekarzem. Cierpią latami, bo nie szukają pomocy.
REKLAMA