Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2015-09-28

25 września 2015 roku, w Krakowie, został powołany małopolski oddział Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti, z siedzibą przy klinice urologii szpitala uniwersyteckiego, ul. Grzegórzecka 18.

2015-09-22
Ponad 140 urologów poparło dążenia pacjentów dotyczące zniesienie badania urodynamicznego jako warunku refundowania leków na pęcherz nadreaktywny (OAB) na XLV Kongresie Naukowym Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) podpisując petycję do Ministra Zdrowia.
2015-09-18
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na otwarty wykład edukacyjny pt. Co lekarz urolog może zaoferować pacjentowi z nietrzymaniem moczu. Wykład, który poprowadzi dr Tadeusz Hessel z Katedry i Kliniki Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbędzie się 25 września 2015 roku o godz. 16:30 w sali 106 Wyższej Szkoły Zarządzania przy ul. Bartosza Głowackiego 12.
2015-09-16

Z okazji odbywającego się w dniach 14-18 września w Krakowie Tygodnia Urologii 2015, Klinika Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego zaprasza na bezpłatne konsultacje oraz porady dotyczące profilaktyki chorób układu moczowo-płciowego. Akcja skierowana jest głównie do mężczyzn po 40 r.ż., którzy nie byli wcześniej leczeni w Klinice.

2015-09-08
5 września w Łodzi zakończył się XXXII Kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Spośród 46 paneli i warsztatów, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się sesje poświęcone nietrzymaniu moczu i zaburzeniom statyki dna miednicy, których współgospodarzami byli prof. Tomasz Rechberger i prof. Włodzimierz Baranowski.
2015-08-27

Neuromodulacja korzeni krzyżowych, usunięcie wymogu badania urodynamicznego w refundacji leków, zaopatrzenie w środki absorpcyjne a także konieczność poszerzenia listy leków refundowanych w OAB – to tematy, jakie zostały m.in. poruszone podczas spotkania, jakie odbyło się 26 sierpnia br. w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.

2015-08-24

1. września Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę leków refundowanych, która niesie istotne m.in. zmiany dla pacjentów z nietrzymaniem moczu, którzy będą mogli skorzystać z refundowanego leczenia toksyną botulinową w ramach nowego programu lekowego.

2015-08-19
Zgodnie z nowym projektem wykazu leków refundowanych, który został opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, od 1 września bieżącego roku refundacją objęta zostanie toksyna botulinowa typu A w leczeniu nietrzymania moczu.
2015-07-28
Jak czytamy w opublikowanym w czerwcu 2015 raporcie Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2015, neuromodulacja nerwów krzyżowych stanowi uznaną na całym świecie metodę leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego. Metoda ta jest rekomendowana przez wiele międzynarodowych organizacji.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA