Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-11-24

Movember to międzynarodowa akcja mająca na celu przełamanie tabu na temat męskich nowotworów. W Polsce organizowana jest już po raz trzeci przez Fundację Kapitan Światełko.

2016-11-23

Nietrzymanie moczu to częsta przypadłość kobiet w okresie menopauzy. Wynika ze zmian hormonalnych zachodzących w tym okresie. Problem ten występuje u ponad połowy pań między 45. a 60. rokiem życia. Schorzenie polega na niekontrolowanym popuszczaniu moczu w trakcie wysiłku. Może zdarzyć się również w czasie kichania, śmiechu czy chodzenia. Nietrzymanie moczu to nie tylko problem natury zdrowotnej.

2016-11-21

Rak prostaty zaraz po raku płuc, jest nowotworem, na który mężczyźni w Polsce zapadają najczęściej. W ciągu ostatnich 30 lat zachorowalność na ten rodzaj nowotworu zwiększyła się niemal czterokrotnie.

2016-11-20

Wiele kobiet sądzi, że nietrzymanie moczu jest nieodłącznym objawem starzenia się. Duża część z nich z powodu dolegliwości rezygnuje ze współżycia, spotkań towarzyskich, a nawet wychodzenia z domu na dłużej. A przecież nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć.

2016-11-18

Projektowana ustawa dla wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie oraz wyrobów medycznych stosowanych w ramach pozostałych świadczeń gwarantowanych wprowadza mechanizm refundowania analogiczny jak dla leków.

2016-11-17

W najnowszych badaniach szwedzkich nad problemem nietrzymania moczu, przeprowadzonych z udziałem kobiet, które nie rodziły, okazało się, że jedna na pięć uczestniczek powyżej 45 roku życia doświadcza tego wstydliwego problemu.

2016-11-13

Urszula Wójtowicz, doktorantka UJ, prowadzi pionierski projekt łączący terapię, profilaktykę i telemedycynę w zakresie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu u młodych kobiet pod nazwą Co trzecia.

2016-11-04

Co trzecia kobieta ma problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Fundacja Force Feminite i Stowarzyszenie BuggyGym podejmuje się prozdrowotnego wyzwania w kampanii "Co trzecia”, której celem jest pokreślenie roli mięśni dna miednicy w życiu kobiety, edukowanie oraz promowanie profilaktyki.

2016-10-30

Osoby ze stwardnieniem rozsianym (SM) oraz pacjenci z urazami rdzenia kręgowego to duża grupa chorych z problemem pęcherza neurogennego. Zaburzenia w działaniu pęcherza i zwieraczy to jeden z pierwszych objawów SM u co piątego chorego.
REKLAMA