Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-07-15

Na łamach Pulsu Medycyny ukazał się artykuł, w którym lekarze rodzinni oraz ginekolodzy wypowiadają się na temat poprawy skutków leczenia NTM w przypadku poszerzenia zakresu refundacji dostępnych na rynku leków na to schorzenie.

2016-07-07

Zakończyła się trwająca prawie 5 lat walka pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) o możliwość leczenia bez konieczności wykonywania bezsensownego i sprzecznego z wiedzą medyczną badania urodynamicznego. Od 1 lipca nie jest już ono warunkiem refundacji leków!

 

2016-06-27

W dniu 24 czerwca br. podczas trwającego, 46 Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego w Katowicach, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce wraz z Polskim Towarzystwem Urologicznym, Polskim Towarzystwem Gerontologicznym i Polskim Towarzystwem Ginekologicznym nawiązało współpracę w nowym projekcie pod nazwą Rekomendacje NTM.

2016-06-24

Trwająca prawie 5 lat walka pacjentów cierpiących na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB) o możliwość leczenia tego schorzenia bez konieczności wykonywania bezsensownego i sprzecznego z wiedzą medyczną badania urodynamiczneg,o wkrótce ma szansę dobiec końca.

2016-06-23

8. Światowy Tydzień Kontynencji odbil się szerokim echem w mediach. Portal www.medexpress.pl zwrócił uwagę, na fakt, że problem nietrzymania moczu, ze względu na zmiany demograficzne, wciąż rośnie, a w samej Polsce, gdzie na NTM cierpi 4 mln osób, jest on wciąż jest niewidoczny dla polskiego systemu ochrony zdrowia.

2016-06-23

O 8. Światowym Tygodniu Kontynencji napisał portal www.zdrowie.dziennik.pl. W artykule poruszono m.in. kwestie marnowania pieniędzy podatników w kontekście wciąż wykonywanego badania urodynamicznego warunkującego refundację leków na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB), wówczas gdy, wg wyliczeń AOTMiT, usunięcie badania pozwoliłoby na oszczędności rzędu 15 -16 mln zł rocznie.

2016-06-22

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji, Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti opublikowało najnowszą edycję poradnika dla osób z zespołem OAB (ang. overactive bladder – zespół pęcherza nadreaktywnego).

2016-06-22

Podczas trwającego w dniach 22-24 czerwca br. w Katowicach XVI Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego, odbyła się sesja pacjentów urologicznych.

2016-06-19

Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" przy współpracy z World Federation of Incontinent Patients (WFIP) oraz Programem prospołecznym "NTM - Normalnie Żyć" opublikowało piątą już edycje raportu pod tytułem: "Pacjent z NTM w Systemie Opieki Zdrowotnej 2016". Raport powstał w związku z obchodami Światowego Tygodnia Kontynencji, który w tym roku przypada na okres między 20 a 26 czerwca br.

1% Podatku

 


REKLAMA