Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-03-02

25 lutego br. Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoich stronach obwieszczenie refundacyjne w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2016r.

2016-02-27

Problem pęcherza nadreaktywnego (OAB, ang. overactive bladder) dotyczy blisko 3 mln Polaków. To mniej więcej tyle, ile choruje na cukrzycę - mówi prof. Tomasz Rechberger, założyciel Sekcji Uroginekologicznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

2016-02-23

Krzysztof Łanda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia opowiedział na interpelację poseł Beaty Małeckiej-Libery w sprawie wsparcia osób z NTM.

2016-02-18

W Polsce wciąż nie ma pełnego dostępu do wszystkich metod leczenia NTM. Wśród osób po 80 r.ż. prawie połowa ma problem z nietrzymaniem moczu i cierpi na nadreaktywność pęcherza.

2016-02-12

Od 2011 roku pacjenci ze Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti” bezskutecznie domagali się usunięcia z przepisów refundacyjnych zapisu, który uzależniał zwrot kosztów farmakologicznego leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) od wykonania badania urodynamicznego.

2016-02-08

Średni czas oczekiwania na wizytę do urologa w Polsce wynosi od 3-6 miesięcy, nawet dla osób z podejrzeniem choroby nowotworowej, ale bez karty DiLO.

2016-02-03

1 lutego 2016 roku, Rada Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydała pozytywną rekomendację dla leku Vesicare we wskazaniu: leczenie pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego.

2016-01-22

Sytuacja pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) w Polsce jest nadal daleka od standardów europejskich. Napotykają oni na utrudnienia w dostępie do specjalistów, rehabilitacji, środków absorpcyjnych i terapii, jak również niedorzeczne przepisy, które nie funkcjonują w innych krajach UE.

2016-01-19

Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia opublikowana została lista leków zagrożonych brakiem dostępności w Polsce, które nie mogą być wywożone za granicę, zgodnie z nowelizacją prawa farmaceutycznego z lipca 2015 r. Na liście, która została opublikowana 5 stycznia br., znalazły się 142 preparaty – w tym leki stosowane w dolegliwości nietrzymania moczu oraz w przypadku raka gruczołu krokowego.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA