Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-04-12

Częstomocz najczęściej wiąże się z uczuciem parcia na pęcherz i natychmiastową potrzebą oddania moczu. Często, mimo wizyty w toalecie, uczucie to nie mija. Może to oznaczać, że częste oddawanie moczu nie wynika z nadmiernego spożycia płynów lecz może być związane z licznymi chorobami.

2017-04-09

W najnowszym numerze Kwartalnika NTM znajdziemy wywiad Moniki Dyjak z dr n. o zdr. Dorotą Kilańską z Zakładu Pielęgniarstwa Społecznego i Zarządzania w Pielęgniarstwie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na temat e-zdrowia, nowych strategii informatyzacji sektora ochrony zdrowia oraz e-pielęgniarstwa.

2017-04-08

W najnowszym numerze Kwartalnika NTM znajdziemy artykuł dra Romana Sosnowskiego z Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Kliniki Nowotworów Układu Moczowego na temat nowej strategii leczenia zachowawczego nowotworu prostaty, jakim jest aktywna obserwacja.

2017-04-06

Pęcherz nadreaktywny (ang. overactive bladder, OAB) to nieprawidłowa reakcja na napełnianie się moczem - sygnały informujące o jego wypełnieniu są zbyt częste i pojawiają się nagle, pod postacią parć naglących, czasami współistniejących z NTM. Występujący dodatkowo częstomocz oraz nykturia składają się na objawy zespołu pęcherza nadreaktywnego (nadaktywnego).

2017-04-05

W najnowszym Kwartalniku ukazał się wywiad z p. Mariuszem, jedną z dwóch pierwszych osób, którym wszczepiono w Polsce neuromodulator nerwów krzyżowych.

2017-04-04

20 marca został udostępniony projekt rozporządzenia ministra w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

2017-04-04

Na portalu www.wylecz.to.pl , w artykule dr Sylwii Jastrzębowskiej, przeczytamy informacje na temat chorób związanych z gruczołem krokowym - prostatą.

2017-04-03

W Kwartalniku nr 1(60) 2017, Elżbieta Szwałkiewicz pisze o wyzwaniach opieki długoterminowej w Polsce.

2017-04-02

W bieżącym numerze Kwartalnika NTM (1(60) 2017), w artykule poświęconym wydatkom na refundowane wyroby medyczne pokazano różnice pomiędzy refundacją w Polsce a krajami Grupy Wyszehradzkiej.
REKLAMA