Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-03-02

Prawie 5 mln osób w Polsce korzysta z różnego sprzętu medycznego w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności. Jednak wg przedstawicieli Małopolskiego Sejmiku Organizacji Osób Niepełnosprawnych, poziom finansowania tych wyrobów jest bardzo niski.

2017-03-01

Neuromodulacja nerwów krzyżowych, bezpieczna i skuteczna metoda terapeutyczna, która na całym świecie od ponad 20 lat pomaga pacjentom dotkniętym najcięższymi postaciami nietrzymania moczu, opornymi na inne metody leczenia, wciąż nie jest dostępna dla polskich chorych. Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, które skupia pacjentów cierpiących na różne rodzaje nietrzymania moczu (NTM), już sześć lat temu złożyło wniosek refundacyjny o dołączenie tej procedury do świadczeń gwarantowanych. Po mimo pozytywnej rekomendacji prezesa Agencji Ocen Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) wydanej we wrześniu 2014 roku Polacy nadal nie mają do tej terapii dostępu.

2017-02-28

TVP wyemitowała program edukacyjny na temat nietrzymania moczu.

2017-02-27

Na wykazach refundacyjnych pojawiają się nowe preparaty, ale całe grono pacjentów czeka na dostęp do skutecznego leczenia onkologicznego. Na przykład chorzy na raka jelita grubego albo na nowotwór prostaty.

2017-02-23

Od 1 marca obowiązywać będzie nowa lista refundacyjna. W porównaniu do poprzedniego obwieszczenia, obowiązującego od 1 stycznia 2017 r., projekt zawiera 69 dodanych produktów leczniczych.

2017-02-21

Problem nietrzymania moczu dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet, jednak tych ostatnich znacznie częściej. Niestety objawy tej dolegliwości są często długo lekceważone, tymczasem w wielu przypadkach dolegliwość tę można łatwo leczyć.

2017-02-20

Na portalu www.gazeta.pl ukazał się wywiad Aleksandry Długołeckiej z Urszula Herman - naukowcem i przedsiębiorczynią, laureatką licznych nagród i stypendiów za osiągnięcia naukowe, a także twórczynią i prezesem zarządu startupu PelviFly - telemedycznego systemu do profilaktyki i terapii dysfunkcji mięśni dna miednicy.

2017-02-19

Skriningowe badanie poziomu PSA nie nie ma większego wpływu na czas przeżycia mężczyzn - przypomnieli wybitni specjaliści podczas debaty miesięcznika Rynek Zdrowia zorganizowanej z okazji obchodzonego 4 lutego Światowego Dnia Walki z Rakiem.

2017-02-15

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz odpowiaedział na interpelację nr 933 w sprawie projektowanych medycznych oraz żywieniowego oraz wyrobów niektórych innych ustaw, zwany dalej "projektem zmian w ustawie o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia" odniósł się do poruszonej w interpelacji kwestii wprowadzenia limitów cenowych.
REKLAMA