Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-09-06

Problem nietrzymania moczu dotyka jednego na czterech mężczyzn po 40. roku życia. Jeśli mężczyzna zarówno w ciągu dnia, jak i nocą, bardzo często udaje się do toalety oraz unika dłuższego przebywania poza domem, być może cierpi z powodu naglącego nietrzymania moczu.

2016-09-05

Neuromodulacja nerwów krzyżowych jest zabiegiem bezpiecznym i przynosi naukowo udowodnią korzyść u chorych z zaburzeniami mikcji, u których leczenie farmakologiczne i zabiegowe nie przyniosło poprawy. Dlaczego w Polsce wciąż nie wykonuje się tego zabiegu? Dlaczego polscy pacjenci jej potrzebują i co możemy zyskać oferując zabieg neuromodulacji w Polsce, w najnowszym numerze Kwartalnika NTM pisze Monika Gackiewicz.

2016-09-01

Nowym konsultantem krajowym w dziedzinie urologii został dr hab. n. med. Artur A. Antoniewicz. Zastąpił na tym stanowisku prof. Marka Sosnowskiego.

2016-09-01

Opublikowana na stronie Ministerstwa Zdrowia wrześniowa publikacja wykazu leków refundowanych podtrzymuje zniesienie wymogu badania urodynamicznego dla pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB), dla substancji leczniczej solifenacyna (lek Vesicare).

2016-08-30

Tylko 50% aptek ma podpisaną umowę z NFZ na sprzedaż refundowanych środków absorbcyjnych. Powodem jest nadmierna biurokracja.

2016-08-25

Neuromodulacja nerwów krzyżowych polega na stałym pobudzaniu impulsami elektrycznymi korzeni grzbietowych nerwów (S3) za pośrednictwem elektrod wprowadzanych do otworów krzyżowych grzbietowych.

2016-08-17

W ciągu kilku ostatnich miesięcy parlamentarzyści złożyli do Ministra Zdrowia szereg interpelacji w sprawie pacjentów z problemem nietrzymania moczu (NTM).

2016-08-08

Opublikowany przez „JAMA Internal Medicine” sondaż wykazał, że nietrzymanie moczu, stolca oraz podtrzymywanie oddychania przy użyciu respiratora dla ciężko chorych są sytuacjami gorszymi od śmierci.

2016-08-01

W Oświadczeniu skierowanym do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła senator Mieczysłw Augustyn poruszył kwestię niewystarczających limitów środków absorbcyjnych dla osób zmagających się z problemem NTM, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób chorych, sędziwych i niepełnosprawnych.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA