Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-06-02

Na najnowszej liście leków refundacyjnych, obowiązującej od 1 maja 2017r., nie znalazły się dwa nowoczesne leki (enzalutamid i dichlorek radu-223), które nie tylko wydłużają życie chorym na raka prostaty nawet o kilkanaście miesięcy, ale także poprawiają jego jakość.

 

2017-05-27

Rada Przejrzystości wydała stanowisko w sprawie oceny leku Minirin Melt we wskazaniu: pierwotne izolowane moczenie nocne u pacjentów powyżej 6 r.ż. z prawidłową zdolnością zagęszczania moczu po udokumentowaniu nieskuteczności 1-miesięcznego postępowania wspomagającego i motywującego.

2017-05-23

Trening mięśni dna miednicy jest podstawową formą terapii wysiłkowego nietrzymania moczu oraz wspiera jakość życia seksualnego. Wczesna profilaktyka zmniejsza ryzyko obniżenia narządów rodnych, a zdrowe dno miednicy ułatwia poród i przyspiesza powrót do formy. Ale jak ćwiczyć mięśnie, których nie widzimy i nie wiemy czy pracują prawidłowo?

2017-05-22

Na łamach portalu www.rynekzdrowia.pl ukazał się wywiad z przewodniczącym Sekcji Prostaty Stowarzyszenia UroConti na temat znaczenia czasu w diagnozowaniu i rozpoznaniu raka prostaty.

2017-05-19

Czy regularne oddawanie moczu może być niepokojące? Podczas oddawania moczu wypłukujemy bakterie, a częste korzystanie z łazienki może być po prostu znakiem prawidłowego nawodnienia organizmu. W ten sposób utrzymujemy również odpowiedni poziom płynów ustrojowych, dzięki czemu unikamy obrzęków.

2017-05-15

28 kwietnia 2017 roku ukazała się opinia Prezesa AOTMiT dotycząca projektu pn. „Program zdrowotny profilaktyka nietrzymania moczu (NTM) dla mieszkanek powyżej 50 roku życia z terenu gminy miejskiej Legionowo”.

2017-05-10

Przy samorządzie pielęgniarek i położnych powstaje zespół ekspertów, którzy mają opracować rekomendacje dot. opieki nad osobami z NTM.

2017-05-05

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia referuje stan zaawansowania prac nad koordynowaną opieką zdrowotną w Polsce .

 

2017-05-02

Prezes AOTMiT rekomenduje objęcie refundacją produktu leczniczego Xtandi, w ramach programu lekowego we wskazaniu „Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami ICD -10 C-61).”
REKLAMA