Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-10-25

Z artykułu lek. med. Tadeusza Hessela z Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie z 3 nr Kwartalnika NTM dowiemy się jakie są alternatywne metody leczenia pęcherza nadreaktywnego w przypadku gdy zawodzi farmakoterapia.

2016-10-23

NTM najczęściej występuje wśród kobiet; ok. 80% pań po naturalnym porodzie ma uszkodzone mięśnie dna miednicy, z czego u 35-50 proc. rozwiną się objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Dolegliwość ta dotyka 60-70 proc. pań po 60 roku życia.

2016-10-19

Cztery towarzystwa naukowe wyszły z inicjatywą wypracowania wytycznych dotyczących postępowania z chorymi cierpiącymi na nietrzymanie moczu.

2016-10-16

To wyjątkowo wstydliwa przypadłość. W ciąży macica jest powiększona i może uciskać pęcherz, co może powodować nietrzymanie moczu, gdyż rozciągnięte i rozluźnione mięśnie dna miednicy nie dają rady utrzymać moczu.

2016-10-11

Zapraszamy do lektury wywiadu z fizjoterapeutką Izabellą Źak, twórczynią metody ćwiczeń dna miednicy Corefit System.

2016-10-02

Chociaż na nietrzymanie moczu cierpią w większości kobiety, to i wśród mężczyzn jest to coraz częstsza przypadłość i to zarówno starszych jak i młodszych.

2016-10-01

Układ moczowy kobiety ciężarnej jest szczególnie narażony na występowanie chorób infekcyjnych. Powiększająca się macica może powodować ucisk na moczowody, co utrudnia odpływ moczu z nerek.

2016-09-30

Lekarze z Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Szczecina, Poznania, Piły i Nowej Soli spotkają się ze specjalistą ds. leczenia schorzeń cewki moczowej, brytyjskim ekspertem, dr Richardem Inmanem.

2016-09-28

Urologia, profilaktyka, muzyka i sztuka. W Krakowie już po raz kolejny odbędzie się festiwal KultUro – wydarzenie, które dzięki swojej nietypowej formule pozwala zerwać z negatywnym stereotypem, jaki ciąży nad wykrywaniem i leczeniem chorób urologicznych.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA