Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-10-11

Łódzcy naukowcy pracują nad stworzeniem uniwersalnego testu służącego do przewidywania powikłań po radioterapii w leczeniu onkologicznym. Będzie on oparty na biologicznych wskaźnikach - pokazujących, jak komórki pacjenta reagują na dawkę napromieniania. Dzięki temu będzie można spersonalizować radioterapię i zminimalizować działania niepożądane.

2017-10-10

Radiolodzy i urolodzy z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi, przeprowadzili u pięciu osób nowatorską operację gruczolaka stercza.

2017-10-07

Mary Lynne van Poelgeest-Pomfret z World Federation of Incontinence (WFIP) podkreśla, jak doświadczenia pacjentów z NTM mogą wpływać na poprawę świadomości społecznej na temat tego problemu.

2017-10-02

Nietrzymanie moczu przez kobiety to częsta dolegliwość, która zwykle pojawia się u kobiet w okresie ciąży. Na szczęście, gdy już się pojawi, można jej zapobiegać oraz leczyć na wiele sposobów.

2017-10-01

Nietrzymanie moczu to niezwykle uciążliwy, krępujący i utrudniający codzienne funkcjonowanie problem. Mimo iż dotyczy obojga płci, na nietrzymanie moczu zdecydowanie częściej cierpią kobiety niż mężczyźni. Na szczęście obecnie istnieje szereg metod skutecznych w walce z nietrzymaniem moczu.

2017-09-27

Problemy urologiczne to dla wielu z nas wstydliwy temat, a mogą dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn. Skala jest poważna, bo nowotwory urologiczne stanowią jedną czwartą wszystkich nowotworów. W rozmowie z Ewą Kwaśny, profesor Piotr Chłosta urolog, Kierownik Katedry Kliniki Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego przedstawił najważniejsze problemy urologiczne.

2017-09-26

Tydzień Urologii to akcja zainicjowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU) do której co roku dołączają placówki urologiczne z całej Europy i nie tylko. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie chorób układu moczowo-płciowego oraz przełamywania tabu urologicznego.

2017-09-26

Urologia, profilaktyka, muzyka i sztuka – tak w skrócie można opisać Festiwal KultUro, wydarzenie, które dzięki swojej nietypowej formule pozwala zerwać z negatywnym stereotypem, jaki ciąży nad wykrywaniem i leczeniem chorób urologicznych. 30 września i 1 października w Krakowie odbywa się druga edycja Festiwalu, który skutecznie promuje profilaktykę i przełamuje strach przed badaniami.

2017-09-21

Wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyczy niemal 1/3 dorosłych kobiet, choć niewiele z nich się do tego przyznaje. Nagłe, mimowolne związane z wysiłkiem wyciekanie moczu wciąż bywa niestety tematem tabu.
REKLAMA