Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-07-25

Aktualizacja budżetu NFZ na 2017 oraz 2018 r. w kontekście strategicznych zmian, jakimi są wprowadzenie sieci szpitali, ustawy o POZ, a także minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia, budzi wiele pytań także w środowisku pacjentów. Dotyczą one zwłaszcza środków na refundację leków i wyrobów medycznych.

2017-07-24

Powołano podkomisję stałą ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacji w medycynie. Komisja zajmie się opiniowaniem zapowiedzianych przez resort zdrowia licznych projektów ustaw i zmian związanych z organizacją systemu zdrowia.

 

2017-07-21

Ukazał się już nowy raport „ Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2017”.

2017-07-14

Podczas debaty redakcyjnej Dziennika Gazety Prawnej, o planowanych nowych przepisach w sprawie refundacji rozmawiali pacjenci, szefowie placówek ochrony zdrowia, przedstawiciele wytwórców sprzętu i opozycji.

2017-07-13

Nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie z 29 maja br., poszerzyło uprawnienia dla lekarzy posiadających specjalizację w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

2017-07-12

Onkolodzy i specjaliści ochrony zdrowia chcą zobiektywizować proces oceny leków na nowotwory, które trafiają do refundacji. Ma im w tym pomóc algorytm oceny wartości dodanej leku względem aktualnie refundowanego standardu postępowania, który umożliwi dostęp do najbardziej skutecznych, bezpiecznych i najlepiej przebadanych leków.

2017-07-06

Co godzinę jeden mężczyzna dowiaduje się, że choruje na raka gruczołu krokowego. Warto w tym kontekście zadać pytanie, kim dzisiaj jest urolog - stwierdza prof. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

2017-07-04

Częstotliwość występowania nietrzymania moczu (NTM) jest trudna do określenia ze względu na brak jednoznacznych danych. Szacuje się, że na tę przypadłość cierpi od 4 do 8 proc. społeczeństwa. W Polsce na NTM cierpi łącznie około 2,5 mln pacjentów.

2017-06-30

Urolodzy z 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu jako pierwsi na Dolnym Śląsku przeprowadzili operację wszczepienia sztucznego zwieracza cewki moczowej. Zabieg likwiduje problem nietrzymania moczu i jest refundowany przez NFZ.
REKLAMA