Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-11-03

Nietrzymanie moczu wciąż jest traktowane przez wiele osób jako temat tabu. Większość z nas uważa to za wyjątkowo wstydliwy problem i nie chce o nim rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. U osób młodszych, u których występowały incydenty wyciekania moczu przy wysiłku, kaszlu, kichania – średni czas, jaki upływa od zauważenia objawów do decyzji o leczeniu wynosi nawet kilka lat.

2017-11-01

Na nowej liście leków refundowanych, opublikowanych na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, znalazły się dwa nowe leki: enzalutamid oraz dichlorek-radu 223 - obydwa w ramach programu lekowego „Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami (ICD‐10 C‐61)”. Dzięki temu, pacjenci z zaawansowanym rakiem gruczołu krokowego, będący po chemioterapii, będą mieli dostęp do trzech substancji: enzalutamidu, dichlorku radu 223 oraz octanu abirateronu.

2017-10-30

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta poinformowało, że 27 października prezes Rady Ministrów Beata Szydło powołała z dniem 30 października na stanowisko rzecznika praw pacjenta Bartłomieja Łukasza Chmielowca. Tym samym Krystyna Barbara Kozłowska przestała pełnić obowiązki RPP.

2017-10-30

Poseł Jerzy Kozłowski złożył do Ministra Zdrowia Interpelację w sprawie braku dostępu pacjentów, cierpiących na nowotwór gruczołu krokowego, do nowoczesnego leczenia.

2017-10-21

Choroba nowotworowa dzięki nowym lekom coraz częściej staje się chorobą przewlekłą. Decydenci na całym świecie mają kłopot z oceną skuteczności coraz szybciej pojawiających się terapii. Wyzwanie, jakie stoi przed twórcami polityki zdrowotnej, polega na ocenie stosowanych terapii zgodnie z metodologią oceny technologii medycznych (HTA). Do niedawna opierała się ona na tak zwanych punktach końcowych określających m.in. długość przeżycia i jakość życia, a także bezpieczeństwo leczenia.

2017-10-17

Niedawno zakończył się Urology Week organizowany przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (European Association of Urology – EAU). – Nie zakończyły się jednak problemy pacjentów urologicznych.

2017-10-15

16 października przeprowadzono w Warszawie pierwszą operację z użyciem robota, polegającą na usunięciu gruczołu prostaty. Podobne roboty chirurgiczne da Vinci mają tylko dwa inne szpitale, we Wrocławiu i Toruniu.

2017-10-14

Opieka nad starszymi osobami nie należy do łatwych zadań szczególnie, jeśli choroby, które je dotykają sprawiają, że mają one problemy z kontrolowaniem wypróżniania się lub stadium rozwoju takiego schorzenia jest na tyle poważne, iż nie potrafią one w samodzielny sposób załatwić swoich potrzeb, udając się do ubikacji. Jak można sobie z tym poradzić? Pomocne będą pieluchy dla dorosłych.

2017-10-13

Rak prostaty jest w Polsce diagnozowany zbyt późno. Po 40. roku życia każdy mężczyzna powinien regularnie robić badania kontrolne.
REKLAMA