Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-02-28

TVP wyemitowała program edukacyjny na temat nietrzymania moczu.

2017-02-27

Na wykazach refundacyjnych pojawiają się nowe preparaty, ale całe grono pacjentów czeka na dostęp do skutecznego leczenia onkologicznego. Na przykład chorzy na raka jelita grubego albo na nowotwór prostaty.

2017-02-23

Od 1 marca obowiązywać będzie nowa lista refundacyjna. W porównaniu do poprzedniego obwieszczenia, obowiązującego od 1 stycznia 2017 r., projekt zawiera 69 dodanych produktów leczniczych.

2017-02-21

Problem nietrzymania moczu dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet, jednak tych ostatnich znacznie częściej. Niestety objawy tej dolegliwości są często długo lekceważone, tymczasem w wielu przypadkach dolegliwość tę można łatwo leczyć.

2017-02-20

Na portalu www.gazeta.pl ukazał się wywiad Aleksandry Długołeckiej z Urszula Herman - naukowcem i przedsiębiorczynią, laureatką licznych nagród i stypendiów za osiągnięcia naukowe, a także twórczynią i prezesem zarządu startupu PelviFly - telemedycznego systemu do profilaktyki i terapii dysfunkcji mięśni dna miednicy.

2017-02-19

Skriningowe badanie poziomu PSA nie nie ma większego wpływu na czas przeżycia mężczyzn - przypomnieli wybitni specjaliści podczas debaty miesięcznika Rynek Zdrowia zorganizowanej z okazji obchodzonego 4 lutego Światowego Dnia Walki z Rakiem.

2017-02-15

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz odpowiaedział na interpelację nr 933 w sprawie projektowanych medycznych oraz żywieniowego oraz wyrobów niektórych innych ustaw, zwany dalej "projektem zmian w ustawie o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia" odniósł się do poruszonej w interpelacji kwestii wprowadzenia limitów cenowych.

2017-02-06

Szacuje się, że co dziesiąta kobieta, po 45 roku życia zmaga się z nietrzymaniem moczu. Niestety kobiety nie traktują tej przypadłości jako schorzenia i nie zdają sobie sprawy z tego, że jest to w pełni wyleczalna choroba. Nietrzymanie moczu dotyczy nie tylko kobiet starszych, ale również młodsze z nich dotyka ta przypadłość.

2017-02-03

Nietrzymanie moczu stanowi jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych i społecznych w populacji kobiet, bez względu na wiek czy aktywność seksualną. Jeżeli jednak chcemy pokusić się o najprostszą definicję inkontynecji, to mówimy tu o bezwiednym i mimowolnym oddawaniu moczu uwarunkowanym konkretną przyczyną.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA