Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-03-16

9 marca 2017 roku odbyła się oficjalna ceremonia rozpoczęcia finansowanego przez Unię Europejską Projektu Współpracy Bliźniaczej, zorganizowana przez Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Republice Mołdawii, Agencję Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych Republiki Mołdawii, Państwową Agencję Kontroli Leków z ramienia Ministerstwa Zdrowia Republiki Litewskiej i Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

2017-03-15

Planowana zmiana zasad finansowania wyrobów medycznych zmierza w bardzo dobrym kierunku. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby projektowane regulacje nie stały się martwymi przepisami.

2017-03-14

9 marca br. ukazało się Rozporządzenie MZ w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

 

2017-03-12

Neuromodulacja nerwów krzyżowych, od 20 lat pomagająca na świecie w leczeniu najcięższych postaci NTM, wciąż jest niedostępna dla polskich chorych. Jeśli minister zdrowia nie uruchomi dostępu do tej terapii w Polsce, pacjenci będą zmuszeni leczyć się za granicą na koszt Polski.

2017-03-11

Pacjenci dotknięci tym schorzeniem lekceważą go, zaprzeczają , ze jest lub starają się nie zauważać. Niestety problem ten sam nie zniknie, a lekceważony będzie się nasilać.

2017-03-09

W przeliczeniu na jednego mieszkańca wydajemy na sprzęt medyczny, czyli m.in. wózki, protezy, balkoniki, kilkakrotnie mniej niż Słowacy, Czesi czy Węgrzy. Problem dotyczy, w różnym stopniu, ok. 5 mln Polaków. Część z nich w ogóle nie wychodzi z domu, bo państwo oszczędza na sprzęcie medycznym dla nich.

2017-03-04

W Klinice Urologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wykonano dwie udane operacje wszczepienia sztucznego zwieracza cewki moczowej AMS 800. W Gdańsku powstaje właśnie Prostate Cancer Unit -specjalistyczny ośrodek leczenia tego nowotworu.

2017-03-02

Prawie 5 mln osób w Polsce korzysta z różnego sprzętu medycznego w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności. Jednak wg przedstawicieli Małopolskiego Sejmiku Organizacji Osób Niepełnosprawnych, poziom finansowania tych wyrobów jest bardzo niski.

2017-03-01

Neuromodulacja nerwów krzyżowych, bezpieczna i skuteczna metoda terapeutyczna, która na całym świecie od ponad 20 lat pomaga pacjentom dotkniętym najcięższymi postaciami nietrzymania moczu, opornymi na inne metody leczenia, wciąż nie jest dostępna dla polskich chorych. Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, które skupia pacjentów cierpiących na różne rodzaje nietrzymania moczu (NTM), już sześć lat temu złożyło wniosek refundacyjny o dołączenie tej procedury do świadczeń gwarantowanych. Po mimo pozytywnej rekomendacji prezesa Agencji Ocen Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) wydanej we wrześniu 2014 roku Polacy nadal nie mają do tej terapii dostępu.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA