Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-11-15

Szpital Miejski w Rzeszowie dołączył do lecznic, w których usunięcie gruczołu krokowego wykonuje się m.in. metodą laparoskopową. Od września urolodzy wykonali w tej placówce już 10 takich operacji.

2017-11-13

Wytrenowane mięśnie dna miednicy zapewniają intensywniejsze doznania podczas zbliżeń intymnych i wzmacniają orgazm, a także chronią przed niektórymi schorzeniami, dlatego nie tylko kobiety, ale również mężczyźni powinni je wzmacniać i ćwiczyć.

2017-11-10

W dniach 17-18 listopada 2017 roku w Warszawie odbędzie się 4. edycja Kongresu KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie również XIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego (PTG), które jest jego organizatorem naukowym.

2017-11-09

8 listopada minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powołał doktora Romana Topór-Mądrego na stanowisko prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

2017-11-08

Łatwiejsza dostępność leków innowacyjnych na prostatę w ramach refundacj spowoduje, że będą one mogły być stosowane już w pierwszej fazie leczenia. Pacjenci otrzymają szansę na przedłużenie życia o wiele miesięcy czy nawet lat - uważa prof. Piotr Chłosta, prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

2017-11-03

Nietrzymanie moczu wciąż jest traktowane przez wiele osób jako temat tabu. Większość z nas uważa to za wyjątkowo wstydliwy problem i nie chce o nim rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. U osób młodszych, u których występowały incydenty wyciekania moczu przy wysiłku, kaszlu, kichania – średni czas, jaki upływa od zauważenia objawów do decyzji o leczeniu wynosi nawet kilka lat.

2017-11-01

Na nowej liście leków refundowanych, opublikowanych na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, znalazły się dwa nowe leki: enzalutamid oraz dichlorek-radu 223 - obydwa w ramach programu lekowego „Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami (ICD‐10 C‐61)”. Dzięki temu, pacjenci z zaawansowanym rakiem gruczołu krokowego, będący po chemioterapii, będą mieli dostęp do trzech substancji: enzalutamidu, dichlorku radu 223 oraz octanu abirateronu.

2017-10-30

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta poinformowało, że 27 października prezes Rady Ministrów Beata Szydło powołała z dniem 30 października na stanowisko rzecznika praw pacjenta Bartłomieja Łukasza Chmielowca. Tym samym Krystyna Barbara Kozłowska przestała pełnić obowiązki RPP.

2017-10-30

Poseł Jerzy Kozłowski złożył do Ministra Zdrowia Interpelację w sprawie braku dostępu pacjentów, cierpiących na nowotwór gruczołu krokowego, do nowoczesnego leczenia.
REKLAMA