Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-01-29

NZOZ Szpital Specjalistyczny im. E. Michałowskiego w Katowicach został wysoko oceniony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i otrzymał Certyfikat Akredytacyjny.

2018-01-28

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wniosło do Ministerstwa Zdrowia petycję o całkowity zakaz reklamy środków dostępnych bez recepty, wyrobów medycznych oraz suplementów diety.

2018-01-26

Ministerstwo Zdrowia bierze pod uwagę zmiany umożliwiające zwiększenie środków na dofinansowanie do terapii lekowych. Byłaby to odpowiedź na petycję organizacji pacjenckich, które chcą ustanowienia zasady przeznaczenia 17 proc. wydatków NFZ na budżet refundacyjny.

2018-01-25

Minister Zdrowia wydał rozporządzenie ws. wykazu substancji czynnych zawartych w lekach, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych ordynowanych przez pielęgniarki i położne oraz wykazu badań diagnostycznych, na które mają prawo wystawiać skierowania pielęgniarki i położne.

2018-01-23

Na Uniwersytecie Rzeszowskim można było obejrzeć operację usunięcia prostaty wykonywaną za pomocą robota Da Vinci w Klinice Urologii w Szpitalu Klinicznym w Leverkusen.

2018-01-18

Minister zdrowia Łukasz Szumowski 17 stycznia 2018 r. wręczył Januszowi Cieszyńskiemu nominację na podsekretarza stanu.

2018-01-17

Szykują się zmiany w polityce refundacyjnej. Nowelizacja obejmie zarówno wyroby medyczne jak i leki. Celem jest zapisanie 16,5 procent środków na zdrowie jako gwarantowane wydatki na leki. Decyzje refundacyjne będą wydawane raz na trzy miesiące. Pojawi się również okno refundacyjne, czyli wcześniejsze umieszczanie na listach refundacyjnych leków.

2018-01-16

Resort zdrowia rozważa wprowadzenie przedziału wartości procentowych, na podstawie których wyliczana byłaby kwota środków przeznaczonych na refundację. Obecne przepisy określają tylko górny limit środków na refundację.

2018-01-15

Iga Lipska zastąpiła na stanowisko dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia odwołaną Izabelę Obarską.
REKLAMA