Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-02-14

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pojawiła się informacja o zlecenie przygotowania rekomendacji Prezesa AOTMiT dla zakwalifikowania świadczenia zdrowotnego, jako świadczenia gwarantowanego z zakresu leczenia szpitalnego dla produktu leczniczego Elektroresekcja przezcewkowa guza pęcherza moczowego w świetle niebieskim z zastosowaniem fotouczulacza (TURBT-PDD) jako świadczenie gwarantowane z zakresu leczenia szpitalnego.

2018-02-13

Choć zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB - Overactive bladder) potrafi zrujnować im życie i pogorszyć jego jakość bardziej niż cukrzyca czy nadciśnienie, ministerstwo nie chce refundować nowoczesnych leków. Oznacza to, że chorzy, których nie będzie stać na ich zakup za własne pieniądze, będą musieli szukać pomocy w bardziej skomplikowanych i droższych terapiach szpitalnych (choćby ostrzykiwanie pęcherza toksyną botulinową) lub w ogóle zrezygnują z leczenia.

2018-02-12

Po raz pierwszy liczba mężczyzn umierających z powodu raka stercza przekroczyła w Wielkiej Brytanii liczbę kobiet umierających na raka piersi.

2018-02-09

Ministerstwo Zdrowia, wypracowało porozumienie z rezydentami podczas spotkania ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z Porozumieniem Rezydentów OZZL w czwartek (8 lutego). Efektem rozmów jest m.in. przyspieszenie zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia.

2018-02-06

5 lutego Komisja Europejska uruchomiła nową internetową bazę wiedzy na temat walki z rakiem. Strona ma pomóc w dotarciu do rzetelnych, sprawdzonych informacji na temat powstawania, leczenia i zapobiegania nowotworom.

2018-02-05

NIK, w megainformacji wystosowanej z tej okazji do mediów, proponujem.in. włączenie w walkę z rakiem lekarzy medycyny pracy oraz wprowadzenie do szkół obowiązkowego przedmiotu dot. edukacji zdrowotnej.

2018-02-01

31 stycznia br. została ogłoszona nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

2018-01-31

W 2017 r. 700 chorych na choroby urologiczne wybrało leczenie w zagranicznych klinikach, w których czeka się na zabieg o wiele krócej niż w Polsce. Urologia to drugi po zaćmie trend w turystyce medycznej Polaków.

2018-01-30

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja dotycząca zlecenia przygotowania analizy weryfikacyjnej AOTMiT, stanowiska Rady Przejrzystości, rekomendacji Prezesa Agencji dla produktu leczniczego Noqturina, desmopressinum, liofilizat doustny, we wskazaniu: objawowe leczenie nokturii spowodowanej idiopatycznym nocnym wielomoczem u dorosłych.
REKLAMA