Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-03-07

Rak prostaty jest najczęstszym po raku płuc nowotworem złośliwym wśród mężczyzn. W Polsce co roku umiera z jego powodu 4 tys. osób. Do tego, wciąż stanowi temat tabu, a wielu mężczyzn ignoruje dolegliwości z nim związane.

2018-03-05

Międzynarodowe Towarzystwo Kontynencji (ICS) ogłasza finansowanie grantów badawczych nad multidyscyplinarnymi projektami dotyczącymi badań nad nietrzymaniem moczu i kału.

2018-03-02

Narodowy Fundusz Zdrowia planuje rozpoczęcie prac nad utworzeniem rejestrów medycznych. W pierwszej kolejności będą one dotyczyły chorób onkologicznych. To odpowiedź na jeden z postulatów środowisk pacjenckich.

2018-03-01

Sejmowa Komisja Zdrowia jest za odrzuceniem projektów ustaw dotyczących zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia. Dotyczy to zarówno projektu przygotowanego przez posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, jak i projektu obywatelskiego, pod którym podpisy zbierało Porozumienie Zawodów Medycznych.

2018-02-27

Szpital Specjalistyczny im. Michałowskiego w Katowicach będzie miał od kwietnia kontrakt niższy aż o 38 proc. Szpital złożył protest, bo bo przy takim kontrakcie będzie musiał zwalniać ludzi i odsyłać pacjentów.

2018-02-21

Specjaliści od dawna postulują wdrożenie nowych terapii immunologicznych w leczeniu raka nerki, ponieważ pacjenci w naszym kraju mają jedynie dostęp do immunoterapii starego typu, czyli leczenia interferonem.

2018-02-20

ŚIA przypomina, że z dniem 3 marca 2018 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

2018-02-16

Andrzej Jacyna, szef NFZ, chce zmienić strukturę udzielania świadczeń dzięki dodatkowym pieniądzom. Prezes NFZ podkreśla, że pacjenci w większym zakresie będą włączani w proces decyzyjny.

2018-02-15

Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski chce w ciągu najbliższego miesiąca ogłosić pomysł narodowej debaty na temat zdrowia, w której ustalono by długofalowe kierunki działań.
REKLAMA