Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-01-23

Na Uniwersytecie Rzeszowskim można było obejrzeć operację usunięcia prostaty wykonywaną za pomocą robota Da Vinci w Klinice Urologii w Szpitalu Klinicznym w Leverkusen.

2018-01-18

Minister zdrowia Łukasz Szumowski 17 stycznia 2018 r. wręczył Januszowi Cieszyńskiemu nominację na podsekretarza stanu.

2018-01-17

Szykują się zmiany w polityce refundacyjnej. Nowelizacja obejmie zarówno wyroby medyczne jak i leki. Celem jest zapisanie 16,5 procent środków na zdrowie jako gwarantowane wydatki na leki. Decyzje refundacyjne będą wydawane raz na trzy miesiące. Pojawi się również okno refundacyjne, czyli wcześniejsze umieszczanie na listach refundacyjnych leków.

2018-01-16

Resort zdrowia rozważa wprowadzenie przedziału wartości procentowych, na podstawie których wyliczana byłaby kwota środków przeznaczonych na refundację. Obecne przepisy określają tylko górny limit środków na refundację.

2018-01-15

Iga Lipska zastąpiła na stanowisko dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia odwołaną Izabelę Obarską.

2018-01-10

Izabela Obarska została odwołana ze stanowiska dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Pełniła te funkcję od stycznia 2016 roku.

2018-01-09

Departament Zdrowia prognozuje, że w ciągu najbliższych 15 lat liczba pacjentów z rakiem gruczołu krokowego w kraju wzrośnie o 29%. Aby zahamować ten proces Fundacja Wygrajmy Zdrowie wraz z klinicystami i ekspertami w obszarze zdrowia przygotowała raport dotyczący poprawy efektywności profilaktyki, diagnostyki i leczenia tej grupy pacjentów.

2018-01-04

29 grudnia 2017r. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, w którym znalazła się m.in., jako świadczenie gwarantowane, neuromodulacja krzyżowa.

2018-01-03

O wyzwaniach ochrony zdrowia w związku ze zmianami demograficznymi i starzejącym się społeczeństwie w Europie i Polsce, priorytetach stojących przed ochroną zdrowia, rosnących wydatkach, zmianie polityki refundacyjnej, realizacji założeń Programu Madryckiego w Polsce można przeczytać w wywiadzie przeprowadzonym na łamach najnowszego Kwartalnika NTM z gerontologiem, profesorem Piotrem Błędowskim.
REKLAMA