Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-03-30

AOTMiT otrzymała do weryfikacji wniosek dotyczący objęcia refundacją leku Adadut (dutasteryd) we wskazaniu: leczenie umiarkowanych do ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

2018-03-28

Na portalu www.gov.pl ukazała się informacja, w której Minister Zdrowia informuje o podjęciu możliwie najlepszych rozwiązań w sprawie limitu środków absorbcyjnych dla Pacjentów objętych ustawą "Za Życiem".

2018-03-28

Do AOTMiT wpłynęła prośba o przygotowanie opinii w sprawie efektywności produktów leczniczych z grup limitowych we wszystkich wskazaniach refundacyjnych określonych w aktualnym wykazie leków refundowanych oraz we wszystkich poziomach odpłatności.

2018-03-27

Rada Przejrzystości uważa za zasadne wydawanie zgód na refundację leku Elmiron, we wskazaniu: śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego oraz pęcherz nadreaktywny.

2018-03-27

Nowelizacja rozporządzenia zwiększyła limit ilościowy na środki absorpcyjne z "do 60 sztuk" na "do 90 sztuk". Minister Łukasz Szumowski wskazuje, że w przypadku, gdy osoba, której przysługują uprawnienia wynikające z "Ustawy za życiem" potrzebuje większej liczby wyrobów medycznych przysługujących miesięcznie, przyjąć należy, że takiej uprawnionej osobie przysługuje zwielokrotniony limit finansowy w zależności od liczby sztuk wypisanych na zleceniu przez osobę uprawnioną.

2018-03-14

Screening w kierunku raka gruczołu krokowego nie zmniejsza umieralności na ten nowotwór - wykazali brytyjscy naukowcy.

2018-03-09

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się informacja w sprawie zbadania zasadności finansowania ze środków publicznych w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych leku Keytruda.

2018-03-08

V Sympozjum Sekcji Onkologii Urologicznej Polskiego Towarzystwa Urologicznego w dużej mierze poświęcono tematom leczenia chorych na nowotwory układu moczowego oraz pracy i pozycji lekarza urologa.




REKLAMA