Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2020-07-01

Jeden z typów NTM - nadreaktywny pęcherz - występuje w Polsce średnio u co 3. kobiety i co 10. mężczyzny. Dolegliwość ta ruinuje życie bardziej niż nadciśnienie czy cukrzyca. Pacjenci wycofują się z życia zawodowego, towarzyskiego, seksualnego i rodzinnego, nie wychodzą do kina czy restauracji w obawie przed nietrzymaniem moczu. Lista leków refundowanych w tym schorzeniu nie zmieniła się od początku jej istnienia, czyli od prawie dekady. Chorzy liczą, że wreszcie pojawi się na niej długo oczekiwany lek nowej generacji, który od wielu lat jest już stosowany w całej Europie, za wyjątkiem Polski.

2020-06-23

Tegoroczne obchody Światowego Tygodnia Kontynencji (15-19 czerwca 2020), z uwagi na pandemię, odbyły się, po raz pierwszy w ich historii, wirtualnie. Jak w latach poprzednich organizatorem Tygodnia w Polsce było Stowarzyszenie "UroConti". Łącznie powstało ponad 10 godzin nagrań debat online z ekspertami oraz pacjentami, które już teraz każdy może odtworzyć na stronie www.wcw2020.pl.

2020-06-22

Skończył się właśnie Światowy Tydzień Kontynencji 2020. Po raz kolejny dowiedzieliśmy się, ze problem NTM dotyka sporej grupy pacjentów, dla których ta choroba nie oznacza wyroku śmierci, ale skutecznie eliminuje ich z życia społecznego i aktywności zawodowej.

2020-06-19

W ostatnim dniu obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji mowa będzie o mężczyznach. Zapraszamy do udziału w sesji pt. "Inkontynencja u mężczyzn z rakiem prostaty". Transmisja tradycyjnie od godz. 11:00 na www.wcw2020.pl

2020-06-18

Czy wiecie, czym jest neuromodulacja nerwów krzyżowych? Czy wiecie, gdzie wszczepia się neuromodulator? Czy wiecie, że zabieg ten jest w pełni refundowany?

2020-06-17

"E-zlecenie na wyroby medyczne - czy to działa?" - takie pytanie postawiło Stowarzyszenie "UroConti" w trzecim dniu obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji.

2020-06-16

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia drugiej debaty Światowego Tygodnia Kontynencji, online już dziś o godz.11:00 na www.wcw2020.pl. W sesji pt. "OAB - fakty i mity" wystąpią: dr hab. n. med. Paweł Miotła, lekarz ginekolog z Lublina, dr n. med. Mariusz Blewniewski, lekarz urolog z Łodzi oraz ponownie Anna Sarbak i Elżbieta Żukowska z Zarządu Głównego Stowarzyszenia "UroConti".

2020-06-15

Światowy Tydzień Kontynencji (World Continence Week) jest inicjatywą Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS), służącą popularyzacji problematyki nietrzymania moczu i promowaniu interdyscyplinarnego podejścia do jego leczenia. Obchody Światowego Tygodnia Kontynencji służą budowaniu świadomości wpływu nietrzymania moczu na życie pacjentów i zachęcaniu ich do szukania pomocy, by nie musieli cierpieć w milczeniu. Tegorocznej, polskiej edycji trwającej od 15 do 19 czerwca towarzyszy hasło "Solidarni w pandemii".

2020-06-10

W dniach 15-21 czerwca po raz dwunasty na całym świecie obchodzony jest Światowy Tydzień Kontynencji (World Continence Week, WCW).