Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

 

2017-06-20

We wtorek, 20 czerwca, podczas 47. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego oficjalnie zaprezentowany został "Poradnik dla pacjentów urologicznych i ich rodzin".

2017-06-20

Pacjenci urologiczni zrzeszeni w ośmiu organizacjach pozarządowych, wystosowali list otwarty do ministra zdrowia, podczas trwającego od poniedziałku do środy w Katowicach 47. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU).

REKLAMA

 

2017-06-19

Zdaniem dra Piotra Steca, ginekologa, członka Królewskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników w Londynie, 85 proc. operacji z użyciem taśm pozwala pozbyć się wysiłkowego nietrzymania moczu.

REKLAMA
2017-06-14

Infekcje dolnych dróg moczowych u kobiet dotyczą ok. 40-50 proc. kobiet i 12 proc. mężczyzn. U kobiet nasilenie występowania zakażenia przypada na okres rozpoczynania pożycia seksualnego oraz klimakterium, mężczyźni chorują głównie w 6-7 dekadzie życia, w wyniku chorób stercza i powstania przeszkody podpęcherzowej.

2017-06-13

Chorzy na raka prostaty w stadium przerzutowym mają blisko o 40 proc. mniejsze ryzyko zgonu w okresie trzech lat, jeśli do klasycznej hormonoterapii dołączony zostanie nowy lek hormonalny.

 

2017-06-12

Zespół Badawczy Zakładu Socjologii Medycyny i Patologii Społecznej przeprowadza badania dotyczące doświadczeń i oczekiwań pacjentów w komunikacji z lekarzem podczas przekazywania niekorzystnej diagnozy.

2017-06-09

Od początku czerwca br. lekarze ginekologii i położnictwa, medycyny rodzinnej, pediatrii oraz chorób wewnętrznych, a także uprawnione pielęgniarki, mogą przepisywać pacjentom wyroby chłonne.

Następna strona >>

forum Forum Regulamin