Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2019-06-18

W Rynku Zdrowia ukazał się wywiad z dr hab. Arturem Antoniewiczem, konsultantem krajowym w dziedzinie urologii na temat ograniczeń w finansowaniu małoinwazyjnych technik takich jak chirurgia laparoskopowa, endoskopowa, a także robotowa.

REKLAMA

2019-06-17

W dniach 17 - 23 czerwca 2019 roku, już po raz jedenasty obchodzony jest Światowy Tydzień Kontynencji (World Continence Week, WCW). Jest to doroczna inicjatywa International Continence Society (ICS), obecnie realizowana przez World Federation of Incontinence Patients (WFIP), która ma na celu zwiększenie świadomości na temat nietrzymania moczu i innych schorzeń współistniejących, mających ogromny wpływ na życie milionów ludzi na całym świecie.

REKLAMA
2019-06-07

O dostępie pacjentów do nowoczesnych technologii nielekowych portalowi Medexpres opowiada Zdzisław Sabiłło - dyrektor generalny Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED.

2019-06-03

Co się dzieje z kontynencją u kobiet 20 lat po urodzeniu pierwszego dziecka? Czy cesarskie cięcie jest bezpieczniejsze dla zdrowia kobiety niż poród naturalny? Od takich pytań rozpoczęło się międzynarodowe Forum World Federation of Incontinence Patients (WFIP) w Barcelonie (3 czerwca br.).

2019-05-23

Portal Rynek Zdrowia pisze o ułatwieniach w realizacji zleceń na wyroby medyczne oraz wprowadzeniu systemu informatycznego usprawniającego pracę we wszystkich Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych rekomendowanych przez sejmową komisję zdrowia.

2019-05-23

Pierwsze refundowane zabiegi wszczepienia neuromodulatora nerwów krzyżowych terapii InterStim w Polsce odbyły się w Klinice Urologii Szpitala Wojewódzkiego im. M. Kopernika w Łodzi oraz w Klinice Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. 22 maja zespół prof. dr hab. med Różańskiego wraz z dr Mariuszem Blewniewskim oraz z udziałem dr Marttiego Aho ze Szpitala Uniwersyteckiego w Tampere (Finlandia) wszczepili elektrody do stymulacji nerwów krzyżowych pacjentom cierpiącym na uporczywe parcia naglące. W ciągu najbliższych 2-3 tygodni, pacjenci będą obserwowali stopień redukcji objawów, jeśli poprawa będzie satysfakcjonująca, zostaną zakwalifikowani do implantacji stałego neuromodulatora.

2019-05-22

Jak informuje Rynek Aptek kolejna, majowa lista refundacyjna jest już piątą od czasu wydania rekomendacji przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji dla leku enzalutamid stosowanego w leczeniu raka prostaty z przerzutami. Lek nadal nie jest refundowany.

2019-05-19

Właściwy dobór produktów chłonnych oraz prawidłowo przeprowadzone zabiegi higieniczne to klucz do zdrowej skóry pacjentów z nietrzymaniem moczu - pisze Violetta Madeja w Kwartalniku nr 68.

Następna strona >>