Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-11-08

Ruszyła polska edycja akcji społecznej międzynarodowego ruchu Movember, którego głównym celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty.

2018-11-05

W listopadowej odsłonie kampanii #WczesneWykrycieToŻycie 46 organizacji pacjentów tworzących PKPO oraz znane publicznie osoby przypominają, że listopad to miesiąc poświęcony profilaktyce raka płuca, raka stercza oraz raka jądra.

2018-10-30

Operacja usunięcia raka w asyście robota medycznego da Vinci została po raz pierwszy wykonana w partnerstwie publiczno-prywatnym. Przeprowadził ją zespół specjalistów HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty na terenie Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim pod kierunkiem międzynarodowego eksperta chirurgii robotycznej dr. Deliu Victora Matei. Operacji poddano 27 i 28 października dwóch pacjentów.

2018-10-29
REKLAMA
2018-10-29

Ministerstwo Zdrowia powołało nowy Zespół ds. opracowania propozycji usatwowych regulacji dotyczących praw i obowiązków pacjenta.

2018-10-26

Wzory zleceń na wyroby medyczne są tak skomplikowane i mało przyjazne, że mogą zniechęcać do lekarzy do ich wystawiania, co negatywnie odbije się na pacjentach - uważa Federacja Porozumienie Zielonogórskie.

2018-10-23

Neuromodulacja krzyżowa, po wielu latach oczekiwań będzie wreszcie świadczeniem gwarantowanym, dostępnym w szpitalach.

2018-10-18

Jedyny w Polsce i jeden z pierwszych w Europie najnowszy model robota daVinci już operuje pacjentów w warszawskim Szpitalu Mazovia.

2018-10-15

Narodowy Fundusz Zdrowia przy okazji przejścia z dokumentu papierowego na e-zlecenia próbuje narzucić konieczność posiadania pełnomocnictwa na odbiór wyrobów medycznych przysługujących comiesięcznie.

2018-10-09

Stare druki będą mogły być wypisywane o pół roku dłużej, co równocześnie wydłuża ważność druków o ten sam okres. Ministerstwo Zdrowia proponuje przesunięcie terminu wystawiania i realizacji zleceń na wyroby medyczne na nowych zasadach. Chodzi m.in. o obowiązek potwierdzania uprawnień dodatkowych oraz weryfikację uprawnień do świadczeń zdrowotnych.

Następna strona >>
REKLAMA