Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-01-17

Szykują się zmiany w polityce refundacyjnej. Nowelizacja obejmie zarówno wyroby medyczne jak i leki. Celem jest zapisanie 16,5 procent środków na zdrowie jako gwarantowane wydatki na leki. Decyzje refundacyjne będą wydawane raz na trzy miesiące. Pojawi się również okno refundacyjne, czyli wcześniejsze umieszczanie na listach refundacyjnych leków.

REKLAMA
2018-01-16

Resort zdrowia rozważa wprowadzenie przedziału wartości procentowych, na podstawie których wyliczana byłaby kwota środków przeznaczonych na refundację. Obecne przepisy określają tylko górny limit środków na refundację.

2018-01-15

Iga Lipska zastąpiła na stanowisko dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia odwołaną Izabelę Obarską.

2018-01-10

Izabela Obarska została odwołana ze stanowiska dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Pełniła te funkcję od stycznia 2016 roku.

2018-01-09

Departament Zdrowia prognozuje, że w ciągu najbliższych 15 lat liczba pacjentów z rakiem gruczołu krokowego w kraju wzrośnie o 29%. Aby zahamować ten proces Fundacja Wygrajmy Zdrowie wraz z klinicystami i ekspertami w obszarze zdrowia przygotowała raport dotyczący poprawy efektywności profilaktyki, diagnostyki i leczenia tej grupy pacjentów.

2018-01-04

29 grudnia 2017r. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, w którym znalazła się m.in., jako świadczenie gwarantowane, neuromodulacja krzyżowa.

2017-12-29

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad zmianami dotyczącymi zwiększenia limitów i zmniejszenia dopłat na wyroby medyczne. Przygotowano już nowelizację rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

2017-12-29

Wiceminister Zdrowia odpowiedział na interpelację nr 16824 Poseł Krystyny Wróblewskiej, Poseł Joanny Borowiak, Poseł Iwony Michałek, Poseł Małgorzaty Zwiercan oraz Poseł Elżbiety Dudy w sprawie refundacji leków dla osób chorych na raka prostaty.

2017-12-27

Prezes Izby POLMED, Witold Włodarczyk, na łamach Medexpressu wypowiedział się na temat pracy Izby w mijającym 2017 roku oraz o wprowadzeniu zmian w finansowaniu wyrobów medycznych.

Następna strona >>

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA