Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Progres w leczeniu przerzutowego raka prostaty
2019-10-04

Kabazytaksel ponad dwukrotnie wydłuża czas przeżycia wolnego od progresji radiograficznej a także ogólny czas przeżycia mężczyzn z przerzutowym, opornym na leczenie hormonalne rakiem gruczołu krokowego - poinformowano podczas odbywającego się w Barcelonie kongresu European Society of Medical Oncology.

''Ogłoszone w czasie kongresu ESMO 2019 wyniki badania CARD wskazują na dwukrotnie dłuższy czas przeżycia bez progresji radiograficznej (ang. radiographic progression free survival - rPFS) w grupie leczonych za pomocą kabazytakselu mężczyzn z mCRPC, którzy wcześniej byli leczeni docetakselem, w porównaniu do grupy kontrolnej, w której stosowano abirateron + prednizon lub enzalutamid. Znacząco dłuższy był także czas przeżycia całkowitego (OS).
Kabazytaksel to organiczny lek cytostatyczny z grupy taksanów. Jego mechanizm działania jest związany ze stabilizacją mikrotubul, co indukuje śmierć komórki nowotworowej. Lek wiąże się z N-końcowymi aminokwasami podjednostki β-tubuliny budujących mikrotubule, promuje wydłużanie mikrotubul i blokuje ich dynamiczną depolimeryzację. Prowadzi to do zaburzenia rozdziału wrzeciona podziałowego i rozdziału chromosomów. Prowadzi to do zatrzymania cyklu komórkowego i indukcji apoptozy komórki. Blokuje też transport receptora androgenowego do jądra komórkowego.''

Więcej: www.medexpress.pl