Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

O ułatwieniach w kwestii zleceń na wyroby medyczne
2019-05-23

Portal Rynek Zdrowia pisze o ułatwieniach w realizacji zleceń na wyroby medyczne oraz wprowadzeniu systemu informatycznego usprawniającego pracę we wszystkich Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych rekomendowanych przez sejmową komisję zdrowia.

"Zmiany dotyczące wystawiania zleceń na wyroby medyczne dotyczą ogromnej liczby pacjentów, a szczególnie istotne są dla osób z niepełnosprawnościami. (…)Każdego roku lekarze wystawiają kilka milionów takich zleceń.
Obecnie realizacja zleceń jest dosyć uciążliwa. Osoba, której lekarz wystawi zlecenie musi się udać do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, aby uzyskać potwierdzenia prawa do tego świadczenia. Dopiero potem może je zrealizować. Na uproszczenie tej procedury ma pozwolić nowelizacja ustawy. Dzięki specjalnemu systemowi informatycznemu możliwe jest wyeliminowanie wizyty pacjenta w NFZ i potwierdzenie swojego prawa do świadczenia już w gabinecie lekarskim. Resort zdrowia przeprowadził już pilotaż tego systemu."

Więcej: www.rynekzdrowia.pl