Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Burza wokół nowego wzoru e-zlecenia
2019-04-10

Jak pisze Rynek Zdrowia "rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wyrobów medycznych, a właściwie zleceń na zaopatrzenie się w nie lub ich naprawę, wywołało prawdziwą burzę."

Andrzej Maryja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, w piśmie do NFZ - samorząd lekarski zgłaszał w toku prac legislacyjnych potrzebę uproszczenia i skrócenia wzoru zlecenia na wyroby medyczne i w tym zakresie prowadził także rozmowy z ministerstwem. Jego zdaniem te rozmowy były jedynie stratą czasu.

W sprawie nowego wzoru e-zlecenia wypowiada się także Anna Sarbak, prezes Stowarzyszenia "UroConti", Andrzej Troszyński, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Centrali NFZ, Zdzisław Sabiłło, dyrektor generalny Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych Polmed oraz Wojciech Szefke, prezes Organizacji Pracodawców Przemysłu Medycznego Technomed.

Pełna treść artykułu: www.rynekzdrowia.pl