Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Neuromodulacja krzyżowa wciąż nie została wyceniona przez NFZ
2019-03-15

Centrala NFZ opublikowała projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 13 marca 2019 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne oraz leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne (w tym świadczenie neuromodulacji krzyżowej). Konsultacje publiczne trwają do 27 marca br. do godziny 12:00. Uwagi można zgłaszać pod adres szpital.dsoz@nfz.gov.pl.

Pomimo opublikowania 22 stycznia br. na stronie Agencji Ocen Technologii Medycznych i Taryfikacji obwieszczenia Prezesa AOTMiT w sprawie taryf świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenie szpitalne - neuromodulacja krzyżowa, w opublikowanym projekcie zarządzenia Prezesa NFZ świadczenie neuromodulacji krzyżowej nie zostało wycenione przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oznacza to, że żaden szpital nadal nie będzie oferował pacjentom tej terapii.

Neuromodulacja krzyżowa jest bezpieczną i skuteczną metodą terapeutyczną, od przeszło 25 lat z powodzeniem stosowaną na całym świecie. Umożliwia ona całkowite ustąpienie nietrzymania moczu lub znaczne zmniejszenie epizodów nietrzymania moczu i liczby mikcji u osób z najcięższymi postaciami tego schorzenia.