Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Da Vinci w krakowskim Szpitalu na Klinach
2019-03-06

Jak pisze portal Rynek Zdrowia, krakowski szpital na Klinach, należący do Grupy Neo Hospital pozyskał najnowszej generacji robota medycznego da Vinci. Pierwsze operacje w Krakowie z wykorzystaniem robota będą przeprowadzane pod koniec marca.

Krakowski robot to obecnie najbardziej zaawansowany system robotyczny na świecie. Wykorzystywanie urządzeń robotycznych w medycynie ma ogromna grupę entuzjastów (m.in. ogromna precyzja, małoinwazyjność, skrócenie czasu operacji, mniejsze ryzyko powikłań, szybszy powrót pacjenta do sprawności i aktywności) i przeciwników, dla których podstawowym argumentem jest podejście ekonomiczne - za jedną operację z użyciem da Vinci można wykonać kilka z takim samym skutkiem, za pomocą tradycyjnych technik.

Pod koniec 2017 roku resort zdrowia, po pozytywnej rekomendacji AOTMiT, podjął decyzję o refundowaniu niektórych operacji - raka jelita grubego, prostaty i macicy - z wykorzystaniem robota da Vinci. I mimo że kolejne roboty pojawiają się w Polsce (m.in. we Wrocławiu, Toruniu, Warszawie, Białymstoku), kontrakty z NFZ na operacje z ich wykorzystaniem pozostają jedynie w sferze życzeń.

Więcej na portalu: http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Krakow-tu-takze-beda-operowac-z-wykorzystaniem-robota-da-Vinci,192529,8.html