Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Wysyłka wyrobów medycznych dla wszystkich pacjentów
2019-02-20

Jak pisze portal Rynek Aptek, MZ zaproponowało umożliwienie aptekom i punktom aptecznym prowadzenie sprzedaży wysyłkowej wyrobów medycznych objętych refundacją do wszystkich pacjentów.

W ocenie resortu zdrowia, należy ponownie przeanalizować projekty przepisów dotyczących prowadzenia przez apteki sprzedaży wysyłkowej wyrobów medycznych objętych refundacją. W przesłanym 12 lutego br. do sekretarza Rady Ministrów piśmie resort zdrowia wyjaśnia, że: "analiza ta wykazała, że przyjęte pierwotnie ograniczenie, zgodnie z którym taka sprzedaż mogła być prowadzona wyłącznie wobec osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności, wymaga złagodzenia".

Wskazane powyżej zmiany wynikają z potrzeby umożliwienia aptekom ogólnodostępnym oraz punktom aptecznym prowadzenia sprzedaży wysyłkowej wyrobów medycznych objętych refundacją do wszystkich pacjentów, nie tylko osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.
Rozwiązania przyjęte w projekcie mają na celu rozszerzenie dostępu pacjentów, w szczególności osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, do produktów leczniczych i wyrobów medycznych sprzedawanych wysyłkowo w ramach usług świadczonych przez apteki lub punkty apteczne.

Wyżej wymienione przepisy znalazłyby również zastosowanie wobec środków absorpcyjnych czy cewników urologicznych.

Więcej: www.rynekaptek.pl