Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Decyzja Rady Przejrzystości w sprawie leku Betmiga
2018-11-22

Rada Przejrzystości działająca przy AOTMiT wydała pozytywną opinię w sprawie objęcia refundacją leku Betmiga (mirabegronum) we wskazaniu: "II linia farmakologicznego leczenia objawów zespołu pęcherza nadreaktywnego u dorosłych chorych uprzednio leczonych lekami antymuskarynowymi".

W uzasadnieniu decyzji wskazano m.in.: wysoką skuteczność w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego w leczeniu dorosłych chorych, także u chorych leczonych uprzednio lekami antymuskarynowymi. Wg zagranicznych i polskich wytycznych klinicznych, przy braku poprawy leczeniem zachowawczym i I linii leczenia lekami antymuskarynowymi, powinna być podejmowana farmakoterapia II linii, w której lekiem z wyboru jest Betmiga.

Pełna treść opinii
REKLAMA