Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

RPP razem z Movember Polska
2018-11-19

Bartłomiej Chmielowiec zachęca wszystkich mężczyzn do regularnych badań profilaktycznych i prowadzenia zdrowego stylu życia. Movember jest doskonałą okazją do tego, aby pokonać własne obawy i bezpłatnie skorzystać z badań pod kątem nowotworów jąder oraz prostaty.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nowotwory nie atakują wyłącznie osób starszych. Rak jądra to przede wszystkim choroba mężczyzn pomiędzy 14. a 35. rokiem życia. Jest to jednak nowotwór w 100% wyleczalny, pod warunkiem, że zostanie wykryty odpowiednio wcześnie.

Natomiast nowotwór prostaty jest drugą po raku płuc, najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce. Niestety wśród panów istnieje wciąż niska świadomość dotycząca prostaty oraz tego, za jaką funkcję w organizmie mężczyzny odpowiada ten gruczoł.

W ramach akcji Movember Polska Fundacja Kapitan Światełko uczy oraz edukuje, jakie działania należy podjąć, aby nie dać się rakowi. Na badania kontrolne nie trzeba się zapisywać - wystarczy przyjść w podanych przez organizatorów godzinach i zgłosić się do punktu Movember Polska.

Tegoroczna akcja Movember została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta. Jest to trzecia edycja bezpłatnych badań dla mężczyzn w Polsce, której inicjatorem jest Fundacja Kapitan Światełko.

Strona główna kampanii Movember Polska 2018: www.movember.org.pl 

Źródło: www.rpp.gov.pl 
REKLAMA