Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Prof. Ewa Barcz o podpsecjalizacji uroginekologicznej
2018-10-04

Gościem programu Karoliny Kowalskiej z tv.rp.pl #RZECZoPRAWIE była prof. Ewa Barcz, kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie, autorka jednego z pierwszych polskich podręczników do uroginekologii.

Podspecjalizacja uroginekologiczna dotyczy różnych schorzeń dna miednicy kobiet, które upośledzają jakość ich życia, a dotyczy 30% kobiet dorosłych. Ponad połowa z nich wymaga postępowania medycznego, jest to problem populacjny, a w Polsce brakuje specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego należy wprowadzić jak najszybciej podspecjalizację uroginekologiczną, kontrolę i weryfikację jakości leczenia, a także jak najszybciej zaktualizować wycenę niedoszacowanych procedur.

Pełna treść wywiadu: www.rp.pl

Źródło: tv.rp.pl
REKLAMA