Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Opinia Prezesa AOTMiT
2018-10-06

Prezes AOTiM wydał opinię o projekcie programu polityki zdrowotnej pn. "Program profilaktyki i leczenia NTM (nietrzymania moczu) dla kobiet z problemami uroginekologicznymi" realizowanego przez miasto Kraków.

Program został zaopiniowany pozytywnie pod warunkiem uwzględnienia poniższych uwag.
W programie polityki zdrowotnej zaplanowano interwencje z zakresu profilaktyki i leczenia nietrzymania moczu dla kobiet, w tym m.in. trening mięśni dna miednicy (PFMT) oraz działania o charakterze edukacyjnym, które znajdują odzwierciedlenie w aktualnych wytycznych klinicznych, jak również mogą stanowić uzupełnienie dostępnych świadczeń gwarantowanych.

W celu zapewnienia realizacji programu o możliwie najwyższej jakości, należy przeformuować przeformułowania według zasady SMART. Mierniki efektywności również nie zostały opracowane poprawnie i nie pozwolą na prawidłową ocenę skutków programu.

W projekcie zaplanowano monitorowanie i ewaluację programu, jednak wymagają one doprecyzowania. Są to istotne elementy programu, które umożliwiają bieżącą ocenę jego przebiegu oraz określenie wpływu programu na sytuację społeczną i zdrowotną w perspektywie wieloletniej.

W budżecie nie uwzględniono kosztów monitorowania i ewaluacji programu oraz nie przedstawiono kosztów w podziale na poszczególne lata realizacji programu.

Pełna treść dokumentu
REKLAMA