Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Certyfikat Dobre Relacje z Pacjentem dla UCZKiN WUM
2018-08-01

Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i kierownik I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii, odebrał certyfikat "Dobre Relacje z Pacjentem". Certyfikatem zostało uhonorowane Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka.

Projekt "Dobre Relacje z Pacjentem" Warszawski Uniwersytet Medyczny współprowadzi z TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. W jego ramach zorganizowano cykl bezpłatnych szkoleń w 40 szpitalach. Skorzystało z nich ponad 5 000 dyrektorów placówek, ordynatorów, lekarzy, pielęgniarek, specjalistów ds. epidemiologii i zakażeń szpitalnych oraz specjalistów ds. jakości. Oferta projektu to warsztaty, seminaria i e-learning z zakresu komunikacji interpersonalnej w podmiotach leczniczych, praw pacjenta, dokumentacji medycznej, zakażeń szpitalnych i zdarzeń niepożądanych.

"Ufam, że projekt "Dobre Relacje z Pacjentem" będzie ważnym ogniwem w procesie podnoszenia kwalifikacji interpersonalnych personelu medycznego i sprawi, że komunikacja na linii personel - pacjent stanie się efektywniejsza" - powiedział prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM.

I Katedra i Klinika Ginekologii i Położnictwa WUM została utworzona i działa na bazie Uniwersyteckiego Centrum Kobiety i Noworodka, które istnieje od 1921 roku - było pierwszą w Warszawie kliniką położnictwa i ginekologii.
W ramach Centrum działa również poradnia uroginekologiczna.

Źródło: www.pulsmedycyny.pl