Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Opinia Rady Przejrzystości w sprawie leków 75+
2018-06-07

Rada Przejrzystości działająca przy prezesie AOMTiM przedstawiła w opinii nr nr 118/2018 z dnia 28 maja 2018 roku dane do rankingu produktów leczniczych w populacji osób 75+ dane o ich efektywności.

Wśród leków opisana została oksybutynina, jako lek urologiczny stosowany w nietrzymaniu moczu, rekomendowany jako lek do stosowania w chorobie SM. Rada uznała, że jest on poważnym problemem klinicznym, jednak z ostrożnością odniosla się do włączenia do programu leków z grupy SM z uwagi na fakt, iż oksybutynina może nasilać objawy nadczynności tarczycy, zastoinowej niewydolności serca, zaburzenia rytmu serca, tachykardii, nadciśnienia tętniczego oraz łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Ponadto, Rada zwraca uwagę na konieczność dostosowania dawki leku ze względu na wydłużony okres półtrwania leku w grupie pacjentów w podeszłym wieku.

Opinia