Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Poznań ma nowe Centrum Chirurgii Miednicy Mniejszej
2018-06-08

W Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu powstało Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej, w którym przeprowadzane będą najwyższej jakości zabiegi ginekologiczne, refundowane przez NFZ.

Będą w nim przeprowadzane specjalistyczne operacje ginekologiczne. - Przy użyciu siatek tytanizowanych jest niezwykle małe prawdopodobieństwo występowania jakichkolwiek powikłań - mówi prof. Jean-Bernard Dubuisson z Genewy.

Dzięki minimalnie inwazyjnej metodzie kobiety będą spędzały w szpitalu maksymalnie trzy dni, a po przeprowadzonym zabiegu będą mogły normalnie funkcjonować.

- Przez otwory 5-10 mm w powłoce brzusznej istnieje możliwość wyleczenia pacjentek z tak poważnych problemów, jak wypadanie narządów płciowych, obniżenie tylnej i przedniej ściany pochwy. To elementy wpływające nie tylko na jakość życia codziennego, ale i seksualnego oraz poczucie wartości - tłumaczy prof. Maciej Wilczak, ginekolog.

- Będziemy współpracować z ekspertami z całego świata. Centrum będzie pełnić też funkcję szkoleniową. Będziemy organizować także warsztaty dla lekarzy ginekologów - zaznacza dr Maciej Sobkowski, dyrektor szpitala przy ul. Polnej.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl