Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Olszyński szpital rozbudowuje urologię
2018-04-10

W Szpitalu Miejskim w Olsztynie rozpoczęła się rozbudowa oddziału urologicznego. W jej ramach do końca 2019 r. powstanie dwukondygnacyjny obiekt, w którym znajdzie się m.in. blok operacyjny.

Będzie on wyposażony będzie w wymienne stoły operacyjne, co umożliwi wykonywanie zabiegów nie tylko urologicznych, ale także ortopedycznych czy chirurgii ogólnej. Sala będzie służyła również zabiegom wszczepiania rozruszników serca.

W ramach rozbudowy przewidziano również pomieszczenia przygotowania pacjenta i personelu, sterownię, brudownik, magazyn sprzętu i aparatury czy pomieszczenia sanitarno-higieniczne. Pojawią się także nowy punkt rejestracji oraz poczekalnia.

Nowa przestrzeń pozwoli wygospodarować sale dla dodatkowych 9 pacjentów. Cała urologia może obecnie pomieścić 19 łóżek. Rozbudowa szpitala, nie licząc pełnego wyposażenia, kosztować ma 5,25 mln zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie unijne.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

 
REKLAMA