Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Chorym na raka nerki potrzebne są nowe immunoterapie
2018-02-21

Specjaliści od dawna postulują wdrożenie nowych terapii immunologicznych w leczeniu raka nerki, ponieważ pacjenci w naszym kraju mają jedynie dostęp do immunoterapii starego typu, czyli leczenia interferonem.

Lek ten u chorych z rakiem nerki w zasadzie nie jest już stosowany, a wręcz zaleca się, by nie podawać go tym pacjentom - tłumaczy dr Piotr Tomczak z Katedry i Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Niestety, najnowszych leków immunologicznych, takich jak anty-PD-1 i anty-PD-L1, nie można stosować u tych chorych, gdyż terapie te nie są jeszcze w Polsce objęte refundacją.

Są już bardzo konkretne dowody na to, że nowe leki immunologiczne stosowane u pacjentów z rakiem nerki nie tylko przedłużają życie, ale też poprawiają jego jakość.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl
REKLAMA