Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Elektroresekcja przezcewkowa zlecona do rekomendacji AOTMiT
2018-02-14

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pojawiła się informacja o zlecenie przygotowania rekomendacji Prezesa AOTMiT dla zakwalifikowania świadczenia zdrowotnego, jako świadczenia gwarantowanego z zakresu leczenia szpitalnego dla produktu leczniczego elektroresekcja przezcewkowa guza pęcherza moczowego w świetle niebieskim z zastosowaniem fotouczulacza (TURBT-PDD) jako świadczenie gwarantowane z zakresu leczenia szpitalnego.

Elektroresekcja przezcewkowa guza pęcherza moczowego w świetle niebieskim z zastosowaniem fotouczulacza (TURBT-PDD) jako świadczenie gwarantowane z zakresu leczenia szpitalnego jest zabiegiem wykonywanym pacjentom ze wskazaniem raka pęcherza moczowego.

Przezcewkowa elektroresekcja guza pęcherza moczowego jest zabiegiem łączącym w sobie elementy diagnostyki i terapii. TURBT jest zabiegiem pierwszego rzutu w leczeniu nieinwazyjnego raka pęcherza moczowego, charakteryzującym się największą skutecznością w przypadku niewielkich, pojedynczych zmian. Dlatego ważne jest jak najwcześniejsze zdiagnozowanie schorzenia i niebagatelizowanie pierwszych objawów choroby.

Elektroresekcja guza pęcherza moczowego (ang. Transurethral Resection of Bladder Tumor – TURBT) jest zabiegiem endoskopowym polegającym na wycięciu najczęściej zmiany nowotworowej pęcherza moczowego. W przypadku powierzchownego raka pęcherza moczowego TURBT jest metodą leczenia stosowaną z wyboru.

Źródło: http://bipold.aotm.gov.pl/index.php/zlecenia-mz-2018/883-materialy-2018/5425-40-2018-zlc

REKLAMA