Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Szef NFZ o nowej strukturze udzielania świadczeń zdrowotnych
2018-02-16

Andrzej Jacyna, szef NFZ, chce zmienić strukturę udzielania świadczeń dzięki dodatkowym pieniądzom. Prezes NFZ podkreśla, że pacjenci w większym zakresie będą włączani w proces decyzyjny.

Podkreślił także, że w sprawie spotkań z pacjentami Fundusz ma wiele do nadrobienia, zwłaszcza, że pojawiły się dodatkowe pieniądze na ochronę zdrowia. Kierunkowe wytyczne da minister zdrowia, a o opinię co do szczegółów Fundusz będzie zwracał się do pacjentów oraz analizował mapy potrzeb zdrowotnych.

Podkreślał, że trudno przesuwać środki, zabierając jednym by dać drugim, co hamowało dotychczas zmiany. Jednak przy dodatkowym finansowaniu można kierować je celowo - tam gdzie są najbardziej potrzebne.

Mamy nadzieję - powiedziała prezes Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti Anna Sarbak - że wreszcie znajda się środki, które pozwolą uniknąć takich fikcji jak ostatnie podniesienie limitu ilościowego pieluch bez podniesienie limitu cenowego. UroConti nie chce nikomu zabierać, ale nie może zrozumieć dlaczego tak podstawowy produkt jakim jest pieluchomajtka, jest w Polsce tak bardzo reglamentowany, tym bardziej, że ciągle słyszymy o wydawanych milionach złotych na nowoczesny sprzęt, który często zalega w szpitalnych magazynach.

Źródło: www.politykazdrowotna.com
REKLAMA