Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Do AOTMiT wpłynęło zlecenie przygotowania analizy leku Noqturina
2018-01-30

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja dotycząca zlecenia przygotowania analizy weryfikacyjnej AOTMiT, stanowiska Rady Przejrzystości, rekomendacji Prezesa Agencji dla produktu leczniczego Noqturina, desmopressinum, liofilizat doustny, we wskazaniu: objawowe leczenie nokturii spowodowanej idiopatycznym nocnym wielomoczem u dorosłych.

Produkt leczniczy Noqturina wskazany jest do objawowego leczenia nokturii spowodowanej idiopatycznym nocnym wielomoczem u dorosłych.

Poliuria czyli wielomocz, to zaburzenie wydalania moczu. Stwierdza się ją, jeśli ilość wydalanego moczu przekracza 2000 ml na dobę. Bardzo często związana jest z polidypsją, czyli zwiększonym uczuciem pragnienia. Wielomocz może mieć związek z wypiciem dużej ilości płynów bądź może wynikać z chorób m.in. nerek lub z zaburzeń hormonalnych. W porównaniu do nokturii chodzi tu nie o częstotliwość (nocnego) oddawania moczu, ale o jego ilość.

Nokturia jest definiowana przez Międzynarodowe Towarzystwo Kontynencji (ICS - International Continence Society) jako dolegliwość zmuszająca do obudzenia się w celu oddania moczu jedno- lub wielokrotnie w ciągu nocy (z zastrzeżeniem, że mikcja jest poprzedzona snem, który także po niej następuje).

www.bipold.aotm.gov.pl
REKLAMA