Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Dyrektor Obarska zdymisjonowana
2018-01-10

Izabela Obarska została odwołana ze stanowiska dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Pełniła te funkcję od stycznia 2016 roku.

W trakcie tych dwóch lat departament kierowany przez Izabelę Obarską doprowadził do zniesienia wymogu wykonywania badania urodynamicznego jako warunku refundacji leków zawierających substancję czynną o nazwie solifenacyna w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego.

Podczas jej urzędowania ogłoszono nowelizację rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 czerwca br. Poszerzyła ono grupę osób uprawnionych do przepisywania zleceń na refundowane środki chłonne. Od 1 czerwca 2017r. lekarze ginekolodzy, lekarze medycyny rodzinnej, pediatrii i chorób wewnętrznych, a także pielęgniarki z II stopniem specjalizacji mogą wypisywać samodzielnie zlecenia na środki absorpcyjne. 

Od 1 listopada 2017 r. poszerzono także listę leków refundowanych w ramach programu lekowego "Leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego z przerzutami (ICD‐10 C‐61)" o dwa nowe leki: enzalutamid oraz dichlorek-radu 223.

Nowym dyrektorem Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji Ministerstwa Zdrowia została Iga Lipska.

 
REKLAMA