Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Wnioski refundacyjne - od 2018 r. - tylko elektronicznie
2017-11-22

Z nowym rokiem papierowe wnioski zostaną zastąpione przez te składane przez SOLR, czyli informatyczne narzędzie do składania wniosków o objęcie refundacją i ustalenie urzędowej ceny zbytu leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobu medycznego.

SORL ma ułatwiać proces składania wniosku, przyspieszyć ocenę formalnoprawną dokumentacji i przełożyć się na czas rozpatrywania wniosku. Pozwoli również śledzić przebieg procesu refundacyjnego. Prostsza ma być także komunikacja wnioskodawcy z ministrem zdrowia oraz ze stronami opiniodawczo - doradczymi, które biorą udział w rozpatrywaniu wniosków refundacyjnych.

Informatyczne narzędzie ma również służyć składaniu wniosków o podwyższenie lub obniżenie urzędowej ceny zbytu leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobu medycznego, jej ustalenie albo zmianę czy skrócenie okresu obowiązywania decyzji.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl
REKLAMA