Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

Rekomendacje Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w zakresie postępowania w zaburzeniach kontynencji na Kongresie KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+
2017-11-20

W dniach 17-18 listopada 2017 roku w Warszawie odbyła się 4. edycja Kongresu KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+. Kongresowi towarzyszył XIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego (PTG), które było organizatorem naukowym wydarzenia.

Podczas Kongresu KOBIETA I MĘŻCZYZNA 65+ 2017, objętego Patronatem Honorowym Ministra Zdrowia, oprócz Ministra Zdrowia, Konstantego Radziwiłła, zostali zaproszeni geriatrzy, lekarze rodzinni, interniści oraz inni pracownicy służby zdrowia zainteresowani holistycznym podejściem do starzejącego się pacjenta. W tym roku po raz pierwszy do udziału w wydarzeniu zaproszono środowisko pielęgniarskie, dla którego odbyły się osobne sesje, wykłady i warsztaty tematyczne.
Podczas Kongresu miała miejsce premiera książki pt.: "Rekomendacje Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w zakresie postępowania w zaburzeniach kontynencji". Rekomendacje Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych wytyczają standardy postępowania profesjonalnego w opiece nad osobami z nietrzymaniem moczu (NTM) i stanowią narzędzie wspierające pielęgniarki i położne w podejmowaniu decyzji w zakresie diagnozy, terapii, pielęgnacji i edukacji, istotnych we wszystkich obszarach ich aktywności zawodowej związanej z problematyką NTM.

"Rekomendacje Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych w zakresie postępowania w zaburzeniach kontynencji" są do pobrania tutaj:

www.rekomendacjentm.pl/uploads/Rekomendacje.pdf
www.rekomendacjentm.pl/uploads/Zalaczniki.pdf

www.dlapielegniarki.info/uploads/files/Rekomendacje.pdf
www.dlapielegniarki.info/uploads/files/Zalaczniki.pdf

fot. Dominika Witkowska

 
REKLAMA